Catching Features

WOC_03 Middle

Open:08:00 Aug 22 2010
Close:08:00 Aug 30 2010
Map:/WOC_03/events/WO3/day1/Course0.course
Created by:Vegard Ressem
Description:Woc03 middle
Avg Rating:4.1 / 5.0 (26 votes)

Results

125 official (+30 reruns) 7 comments

1. sundlof Sweden Gävle OK 33:44  
2. Alri Sweden OK Linné 33:50  
3. Êîðñàð Ukraine Monolit 34:37  *****
4. mr Sweden OK Linné 34:42  
5. Daniels Sweden Attunda OK 34:57  
6. apnurmee Finland Kalevan Rasti 35:20  
7. rutten Norway NTNUI 35:23  
8. TC Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 35:30  
9. Korik Ukraine 35:38  *****
10. wangis Sweden OLGY Slayers 35:43  *****
11. Sergey Shorokhov Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 35:59  *****
12. Calle Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna 36:00  
13. Ðóñåöêèé Ñåðãåé Ukraine 36:18  
14. antfor Sweden L-100 IF 36:24  
15. Paul_Sirum Norway Frol IL 36:32  
16. Forzza Sweden Motala aif ol 36:49  
17. OggePogge Sweden IKHP 36:50  
17. Kent Sweden Haninge SOK 36:50  
19. Grangren Sweden OLGY Slayers 36:56  
20. Fippe94 Sweden Stora Tuna OK 37:01  
21. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 37:12  *****
22. OBT France KLS 37:28  *****
23. Anton Karlsson Sweden OK Kullingshof 37:31  
24. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 37:35  
25. Sami Norway Freidig 37:55  
26. ittam Sweden IKHP 37:56  
27. Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL 38:49  *****
28. fasodes Ukraine Odessa 38:50  
29. Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara 39:02  
30. jeb France VSO 39:06  *****
31. Högis Sweden OK Räven 39:07  
32. Riento Finland Lappeen Riento 39:18  
33. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 39:26  *****
34. Tiago Romao Portugal Gafanhori 39:50  
35. andre de veirman Belgium trol 39:56  
36. LPasturiza Brazil COSaM 40:00  *****
37. janof Slovakia Farmaceut Bratislava 40:01  
38. Hannibal Ukraine 40:06  
39. stevegregg United States BAOC 40:11  
40. A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 40:12  
41. RUSIA Guernsey monolit 40:16  
42. Vojcek Czech Republic SSU 40:49  
43. T6nis Estonia Rakvere OK 40:52  
44. Manuel Horta Portugal Gafanhori 41:14  
45. Philochillo Austria OLC Graz 41:20  *****
46. Ljung Sweden IKHP 41:26  *****
47. Anden Bhutan Eksjö SOK 41:28  *****
48. mogd001 New Zealand OK Linné 41:29  
49. JH Finland MS Parma 41:47  
50. jegger Switzerland OLV Hindelbank 42:02  *****
51. Grueni Austria Youth Team Austria 42:34  
52. Mariana Moreira Portugal CPOC 42:37  
53. gvtoukc France TSN 42:56  
54. Peter Eriksson Russian Federation LInköpings OK 42:57  
55. ais United Kingdom syo 43:15  *****
56. malejs Latvia OK Meridians 43:20  *****
57. Ludvig Eriksson Sweden SNO 43:31  *****
58. Tof France Annecy SO 43:36  
59. Ola Norway Skeid 44:12  
60. tio Pepe Sweden Kalmar 44:36  
61. Kobrik Czech Republic TATRAN JABLONEC 45:30  
62. color Switzerland converter 45:58  
63. Freddie Sweden 46:16  
64. Wasted Sweden IFK 46:34  
65. Pekka Rantala Finland Suunta-Sepot 46:51  
66. Charlie the Unicorn Austria WiN Team 48:23  
67. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 48:34  *****
68. joergen Czech Republic SKOB ZLIN 48:39  *****
69. Melvin Norway Løten O-lag 48:45  
70. Rulle Sweden IFK Göteborg 48:49  
71. gab France vhso 49:17  
71. Vitaliy Mayorov Russian Federation O'Belarus 49:17  
73. Sleipner Iceland OK Gynge 49:40  *****
74. LSV Ukraine O-club 49:57  
75. Lars OK GORM Denmark OK GORM 51:20  
76. Jan Petržela Czech Republic Loko Trutnov 51:33  
77. melkerjohansson Sweden OK Orion 51:44  
78. Baumann Edouard Switzerland SKOG 51:55  *****
79. Mala Sweden Hestra IF 52:40  
80. Bobafett Sweden Attunda OK 53:14  
81. Oeil de Lynx France VSO 54:52  
82. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 55:04  
83. dmi Ukraine fancy 55:44  
84. richi Spain toledo 55:51  
85. Storesandgubben Norway Express 56:04  *****
86. Klasse Sweden SOK 56:42  
87. Bu² France VSO 57:26  
88. Charlie DeWeese United States WCOC 58:32  *****
89. Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov 58:36  
90. Linus Sweden 59:27  *****
91. jonag Norway Stjørdals-Blink 60:07  
92. Krasimir Bulgaria Trapezica 61:29  
93. Vilperi Finland Kalevan Rasti 61:53  
94. Aitan Kahana Israel Ramat Hasharon 63:01  
95. Skodak Czech Republic Slavia Liberec Orienteering 63:17  
96. rocou Switzerland noname 77:30  
97. Chy Nick Ukraine Odessa 80:12  
98. PoznaAndras Hungary VBTSE 87:04  
99. Markus Allemann Switzerland SKOG 103:30  
100. Irina Russian Federation o-sport.ru 138:40  
Luis M Santos Portugal CPOC dnf  
Steffen Germany OC Schwaben dnf  
Amanda Sweden Lunnervikens OK dnf  
engstrom Sweden OK Orion dnf  
Ehheee Estonia OK Võru dnf  
Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec dnf  
Trying Sweden dnf  
Daynee Sweden OLGY Slayers dnf  
Bullen Sweden Suraarmaravtegel dnf  
Hacon Bacon Sweden Karpen Suunnistajat dnf  
Hjerrild Denmark neXus OK dnf  
Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund dnf  
ozq Finland Espoon Suunta dnf  
Olman Sweden Byasjöns OK dnf  
SlaR Sweden OK Computer dnf  
chris mccartney1 Great Britain OD dnf  
janands Norway Team Pez And Snapple dnf  
håvard 20år Norway bodø dnf  
Meissi Finland Lappeen Riento dnf  
go straight Austria OCFF dnf  
hikook Mali hhoc dnf  
Jonas Ressem Norway Frol IL dnf  
Mikkelaaen Denmark Farum ok dnf  
Simon Thrane Denmark OK HNIE dnf  
regis France quimper dnf