Catching Features

One-leg-Wonder FINAL

Open:08:00 Apr 19 2011
Close:08:00 May 04 2011
Map:/finale onelegwonder.8/events/finale onelegwonder.8/day1/Course0.course
Created by:stampfo
Description:this is truly a huge map so quality can't be the best for staying under 6mb but the choice is quite difficult (just the t3d is 12mb unpacked) the map is cut in far east but will no affect on the best choice
Avg Rating:4.1 / 5.0 (35 votes)

Results

132 official (+51 reruns) 15 comments

1. Grigas Portugal Gafanhori 13:19  *****
2. Ali Sweden OLGY Slayers 13:28  *****
3. VoiToi Czech Republic ToiToi Team 13:35  *****
4. sundlof Sweden Gävle OK 13:45  
5. MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 13:54  *****
6. Fredrik Wigertz Sweden L-100 IF 14:15  *****
7. jean France VSO 14:21  *****
8. Didde Sweden Nyköpings OK 14:23  
9. Yury Masnyy Russian Federation SKIRUNNER.RU 14:25  *****
10. Kvicken Sweden Forsa Ok 14:26  
10. Alri Sweden OK Linné 14:26  
12. OggePogge Sweden IKHP 14:28  
13. the confused Austria ASKÖ Henndorf 14:31  
14. OBT France KLS 14:32  *****
15. MC2 Great Britain RainoMesa 14:37  
16. Sergey Shorokhov Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 14:39  
17. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 14:42  *****
18. A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 14:51  
19. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 14:55  
20. Trying Sweden 14:58  
21. Lauri Heikka Finland SK Teurastajat 15:01  
21. lill-erik Sweden OLGY Slayers 15:01  
23. JMH Finland Lappeen Riento 15:04  
24. Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund 15:08  
24. David Saianda Portugal Gafanhori 15:08  
26. Ljung Sweden IKHP 15:11  
27. sas Norway n/a 15:17  
28. Forzza Sweden Motala aif ol 15:20  
29. Dewett Denmark OK SNAB 15:21  *****
29. Jonnycrickmore Great Britain OK Ravinen 15:21  
31. wangis Sweden OLGY Slayers 15:22  
32. color Switzerland converter 15:26  
33. Skodak Czech Republic Slavia Liberec Orienteering 15:29  *****
34. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 15:34  
35. Riento Finland Lappeen Riento 15:38  
36. Tiago Romao Portugal Gafanhori 15:39  
37. jeb France VSO 15:40  *****
38. tobes New Zealand Auckland OC 15:41  *****
39. Charly Boichut France OK Hällen 15:49  
40. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 16:00  
41. Ekhard Denmark neXus OK 16:02  *****
42. Marre92 Sweden OK Rodhen 16:04  *****
43. Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL 16:05  
44. Hjerrild Denmark neXus OK 16:09  
45. Rouman Czech Republic Magnus Orienteering 16:15  
46. Pauls Liepins Latvia Town dummies 16:22  
47. Krasimir Bulgaria Trapezica 16:24  
48. Bertram Denmark Tisvilde hegn OK 16:26  
48. mogd001 New Zealand OK Linné 16:26  
50. faure gwenael France VSO 16:31  *****
51. mansen Sweden GMOK 16:39  
52. Mala Sweden Hestra IF 16:40  
53. teddy Norway KLS 16:49  
54. andre de veirman Belgium trol 16:59  
55. Pekka Rantala Finland Suunta-Sepot 17:00  
56. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 17:06  
57. Baumann Edouard Switzerland SKOG 17:09  *****
58. Högis Sweden OK Räven 17:14  
59. Pale Finland Vehkalahden Veikot 17:25  
60. Carl Mansson Sweden ok linne 17:27  
61. Kotnus Sweden Markbygdens OK 17:33  
62. tio Pepe Sweden Kalmar 17:47  
63. eke Sweden SOL-boyZ 17:55  
64. King of Tol Italy www.tyrol2010.com 18:00  *****
65. Tim New Zealand OHV 18:01  
66. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 18:03  *****
67. Silvia Spain toledo-o 18:05  
68. Eliasson Sweden GMOK 18:10  
69. Daynee Sweden OLGY Slayers 18:11  
70. gvtoukc France TSN 18:14  
71. Irina Russian Federation o-sport.ru 18:15  
72. Santi 13ño Spain ALCON 18:20  
73. hugol Sweden OK Roxen 18:23  
74. janands Norway Team Pez And Snapple 18:24  
74. Jönu Switzerland OLV Hindelbank 18:24  
76. ee00fpo Sweden OK Hammaren 18:49  
77. Jossan Sweden Eksjö SOK 18:52  
78. artem Ukraine 18:56  *****
79. hamilton Sweden OK Linné 19:01  
80. Helder Marcolino Portugal GD4C 19:02  
81. Elxigo Antarctica SOL-BoyZ 19:08  *****
82. rossmaxmo New Zealand HBOC 19:15  
83. BB King Sweden ÖOK 19:22  
83. JH Finland MS Parma 19:22  
85. Mikeš Czech Republic TJ Tesla Brno 19:25  
86. Rudy Hlawatsch New Zealand Auckland OC 20:00  
87. MH Norway NTNUI 20:07  
88. LPasturiza Brazil COSaM 20:08  
89. Ben Sand France viking 20:10  
90. jm France Bigorientation 6503 20:33  
91. Anton Karlsson Sweden OK Kullingshof 20:42  
92. Sandgren Sweden OK Orion 21:04  
93. AndreasSundström Sweden Västerås Sok 21:13  
94. Hedis Sweden GMOK 21:16  
95. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 21:22  *****
96. Erik Forsberg Sweden OK Ravinen 21:51  *****
97. kellspants Wales SBOC 22:08  
98. Denis Atkin Russian Federation bananza 22:19  *****
99. jonas Eriksson Sweden Stora Tuna IK 22:23  
100. Henrik Knudsen Denmark OK Melfar 22:34  
101. mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot 22:48  
102. algotpuff Sweden OK Kolmården 22:49  
103. lillFigge Sweden LOK 23:22  
104. Nils Schmiedeberg Germany Turbine Neubrandenburg 23:46  *****
105. engstrom Sweden OK Orion 25:25  
106. danirolz Spain Godih 25:31  *****
107. Aitan Kahana Israel Ramat Hasharon 29:27  
108. Leyo New Zealand 31:48  *****
109. Rafael Rocha Brazil GEBP 35:27  *****
110. Vorob'ev Vladimir Moldova Tiras-Orient 54:58  
Jamie New Zealand PAPO dnf  
mr Sweden OK Linné dnf  
Tintin93 Sweden Tullinge Sk dnf  
rutten Norway NTNUI dnf  
AlanP France Annecy SO dnf  
jeschke Austria OLG Stroeck dnf  
lasken-kingen Norway Lasken OK dnf  
MariusG Lithuania OK Ravinen dnf  
jb Senegal FIK dnf  
Klll Denmark neXus OK dnf  
Linus Sweden dnf  *****
Nigelasi Sweden Ulricehamns OK dnf  
SlaR Sweden OK Computer dnf  
Kalered Sweden Skogspojkarnas OK dnf  
Irdan Remark Germany Post SV Dresden dnf  
hugo thorell Sweden OK Ravinen dnf  
antfor Sweden L-100 IF dnf  
Gfangen Austria HSV Pinkafeld dnf  
Remy Switzerland OLG Skandia dnf  
Thomas Natvig Norway NTNUI dnf  
Matej Kamenický Czech Republic Lokomotiva Pardubice dnf  
ColmM Ireland UCDO Honeybadgers dnf  *****