Race Title |
Rerun # |
Time |
Place |
[OCAD] E4 Tour de Sweden, Sprint | | 12:49 | 29 / 213 |
| |
[OCAD] E3 Tour de Sweden, Middle | | 17:03 | 4 / 165 |
| |
[OCAD] E2 Tour de Sweden, Middle | | 23:56 | 20 / 198 |
| |
[OCAD] E1 Tour de Sweden, Sprint | | 9:39 | 6 / 268 |
| |
[ROCAD] Rosthorne Middle | | 23:43 | 14 / 158 |
| |
[Rocad] Desitore: Arduus Atrox | 2 | 50:46 | 49 / 150 |
| |
[OCAD]KUNGSBERGET EAST 2.0 km | | dnf | | | |
[OCAD]HÖGBO 2.1 KM | | dnf | | | |
[OCAD]HÖGBO 1.8 KM | | dnf | | | |
MaroltingerSchulmeisterschaft9 | | 11:58 | 5 / 183 |
| |
Januari Cup 3 (Februari) | | 30:10 | 25 / 161 |
| |
Miini Maaapi cup / day 1 | | 19:01 | 8 / 150 |
| |
[ROCAD] Former training map | | 16:55 | 46 / 213 |
| |
--[ROCAD]-- | | 39:30 | 45 / 125 |
| |
Cool Forest | | 31:14 | 12 / 103 |
| |
[OCAD]Suunto Games 1 | | 23:02 | 17 / 277 |
| |
Forest Sprint | | 21:41 | 50 / 200 |
| |
Volser Weiher Day 2 | | 29:20 | 31 / 182 |
| |
Walpole Land | | 24:16 | 34 / 189 |
| |
Snapphanefejden | | 12:11 | 2 / 235 |
| |
Italian Sprint Champs | | 12:57 | 63 / 221 |
| |
Bernadia 2 | | dnf | | | |
NSB-sprinten | | 18:30 | 39 / 220 |
| |
Old Greycliff Champs [BEGINNER} | | 22:07 | 40 / 176 |
| |
Old Greycliff Champs [ELITE] | | 35:45 | 12 / 146 |
| |
Januari Cup 2 | | 30:14 | 62 / 146 |
| |
Xtreme Rocad | | 26:36 | 29 / 131 |
| |
Storsteinnes Night Championships | | 40:22 | 14 / 56 |
| |
Bousieyas | | 32:07 | 14 / 190 |
| |
Water Town Sprint | | dnf | | | |
Test and Comment | | 12:12 | 62 / 140 |
| |
[OCAD] skogshem 1 | | 36:14 | 44 / 190 |
| |
[OCAD] Maajaa -09, Middle | | 28:23 | 27 / 294 |
| |
MaroltingerSchulmeisterschaft8 | | 29:33 | 14 / 199 |
| |
Dunas de Maspalomas 3 | | 24:06 | 13 / 99 |
| |
Monte Bernadia 1 | | 22:24 | 4 / 153 |
| |
Januari Cup 1 | | 24:43 | 7 / 169 |
| |
[OCAD] Ils Aults New Sprint | | 13:39 | 8 / 232 |
| |
(OCAD) jwoc08 middle final | | 25:55 | 17 / 211 |
| |
Tuchkovo 1 | | 17:54 | 40 / 196 |
| |
Dunas de Maspalomas 2 | | 20:55 | 11 / 161 |
| |
Geitvassflåen short distance | | 20:34 | 36 / 141 |
| |
Skogdag 2 på Haugsbøtangen, long | | 31:59 | 6 / 69 |
| |
Skogdag på Haugsbøtangen, middle | | 25:44 | 8 / 100 |
| |
Fairbanksborough | | dnf | | | |
vetlanda medel | | 23:26 | 87 / 138 |
| |
[OCAD] Ramlaklint2 | | 31:05 | 75 / 266 |
| |
[OCAD] Albogasprinten 2 | | 20:25 | 36 / 211 |
| |
[OCAD] Albogasprinten | | 14:20 | 7 / 253 |
| |
Närke Night | | 40:48 | 30 / 150 |
| |
MaroltingerSchulmeisterschaft7 | | 17:01 | 38 / 183 |
| |
Haukilampi SkiO 2009 | | 28:37 | 40 / 142 |
| |
[OCAD] Ramlaklint | | 26:55 | 37 / 244 |
| |
S3D Final | | 18:28 | 8 / 136 |
| |
S3D Day 3 - Long | | 38:50 | 16 / 89 |
| |
just for fun | | dnf | | | |
Cupa Cronos Park Teatru Barlad | | 12:26 | 1 / 126 |
| |
Cronos Barlad Park Teatru | | 13:02 | 6 / 138 |
| |
[Ski-o] Volser Veiher Day 1 | | 31:00 | 9 / 122 |
| |
NAM | | 25:48 | 8 / 107 |
| |
S3D Day 2 | | dnf | | | |
[OCAD] Balavil2 Night | | dnf | | | |
[Ski-o] Spasskoye day 2 FIXED | | 36:04 | 25 / 141 |
| |
S3D Day 1 - Sprint | | 19:26 | 45 / 220 |
| |
[OCAD]Garp | | 24:41 | 31 / 236 |
| |
Cupa CRONOS Barlad 1 | | 21:56 | 18 / 129 |
| |
MaroltingerSchulmeisterschaft6 | | 21:24 | 11 / 193 |
| |
ROCAD-winter training | | 23:00 | 16 / 83 |
| |
Downhill Italy 2 | | 14:06 | 23 / 132 |
| |
Four Seasons - Spring | | 23:51 | 41 / 202 |
| |
[OCAD] Liersprinten | | 14:09 | 54 / 229 |
| |
[O-Ringen] Klacksjön N corrected | | 31:55 | 18 / 221 |
| |
[O-Ringen 2009] Kaffekullen | | 26:28 | 71 / 210 |
| |
[OCAD]Garp intro | | 14:24 | 66 / 209 |
| |
[OCAD] Elvelia Final | | 16:23 | 4 / 130 |
| |
[OCAD] Elvelia prologue | | 8:25 | 31 / 186 |
| |
[RANDOM] Tremontford long | | 42:16 | 15 / 108 |
| |
The Boston Classic | | 39:57 | 17 / 110 |
| |
[OCAD] Øverskauen | | dnf | | | |
[OCAD] Solbergaasen NM 1979 | | 18:47 | 47 / 152 |
| |
[OCAD] Balavil2 | | 24:07 | 40 / 217 |
| |
[OCAD]The Närke double 2 | | dnf | | | |
[OCAD]The Närke double 1 | | 18:47 | 39 / 276 |
| |
[OCAD] Tallbacken 2.5 | | 22:13 | 28 / 157 |
| |
[OCAD] Tallbacken 2.0 | | 17:54 | 39 / 185 |
| |
[OCAD] Tallbacken 1.3 | | 11:27 | 61 / 252 |
| |
[RANDOM] Losing Touch, Long | 2 | 50:20 | 1 / 55 |
| |
[RANDOM] Losing Touch, Middle | 2 | 29:55 | 8 / 87 |
| |
[OCAD]Belgium 3-days St.3 | | dnf | | | |
[RANDOM] Xmas Cup - day 6 of 7 | | 21:08 | 12 / 123 |
| |
HS 58 | | 16:21 | 8 / 115 |
| |
[OCAD] Tour De Santa | | 23:07 | 92 / 247 |
| |
[RANDOM] Xmas Cup - day 5 of 7 | | 58:38 | 13 / 103 |
| |
[ROCAD] Xmas Cup - day 4 of 7 | | 34:26 | 41 / 160 |
| |
Middle "sprint" - SinteMette | | 26:32 | 20 / 154 |
| |
[OCAD] Ultimate Winter-O | | 24:22 | 35 / 111 |
| |
SkiO Gustafs | | 18:21 | 58 / 161 |
| |
[OCAD] San Giovanni Winter | | 21:06 | 69 / 168 |
| |
| | 16:27 | 113 / 220 |
| |
East Reserve Sprint | | 20:36 | 29 / 122 |
| |
East Reserve Middle | | dnf | | | |
[OCAD] Ånnaboda2 Sprint | | 12:36 | 47 / 244 |
| |
[OCAD] Ånnaboda2 Long | | dnf | | | |
Fast Random | | dnf | | | |
[RANDOM] Sprint Mt. Kenrickwick | | dnf | | | |
Sprint | | 21:19 | 23 / 130 |
| |
[O-Ringen 2009] Holmseryd Cmp 2 | | 35:16 | 164 / 273 |
| |
RANDOM SPRINT | | 24:35 | 9 / 95 |
| |
Random Middle 2.9k | | 30:46 | 9 / 123 |
| |
Winter-O [ROCAD] | | 16:45 | 9 / 146 |
| |
Sprint 5 days (day 5-Winter) | | 14:58 | 10 / 164 |
| |
Serpentinemassacretunting | | 14:57 | 22 / 138 |
| |
MaroltingerSchulmeisterschaft1 | | dnf | | | |
[RANDOM] One Leg Race | | 27:40 | 14 / 119 |
| |
| 2 | 24:37 | 5 / 130 |
| |
ONE LEG WONDERS STAGE 2 | | 6:06 | 20 / 168 |
| |
[RANDOM] Longish course 5 | | 34:08 | 5 / 65 |
| |
| 2 | 36:31 | 18 / 73 |
| |
[RANDOM] Longish course 4 | | 53:43 | 2 / 65 |
| |
[RANDOM] Longish course 3 | | 59:38 | 14 / 88 |
| |
| 2 | 55:46 | 10 / 99 |
| |
[OCAD]Tjärnaberget winter 2.0 km | | 12:32 | 9 / 202 |
| |
[OCAD]Tjärnaberget Winter 1.6 km | | 10:50 | 31 / 237 |
| |
[OCAD] San Giovanni 1,8 km | | 16:51 | 21 / 135 |
| |
[OCAD] San Giovanni 2,5 km | | 26:48 | 52 / 131 |
| |
[OCAD]Gothenburg Winter Prolog | | 16:49 | 173 / 275 |
| |
[ROCAD] Fast'n'Easy Middle II | | 28:23 | 10 / 163 |
| |
Micr-O | | 11:20 | 119 / 182 |
| |
[Ocad] Ingalunda Short | | 10:21 | 22 / 97 |
| |
-Port el Cuero- Sprint cup [2] | | 21:08 | 16 / 104 |
| |
-Port El Cuero- Sprint cup [1] | | 14:37 | 56 / 176 |
| |
(OCAD)Kunming | | 11:05 | 26 / 72 |
| |
(OCAD)SinteMette | | 17:03 | 10 / 79 |
| |
Sprint easy 6 | | 11:14 | 42 / 115 |
| |
[ROCAD] Luxembourg | | 23:06 | 8 / 100 |
| |
(OCAD)Ingalunda City | | 9:58 | 10 / 118 |
| |
| 2 | dnf | | | |
[random] chesterton State park | | 24:01 | 1 / 94 |
| |
[OCAD] Råsjön 3-days Night | | 27:41 | 29 / 96 |
| |
[OCAD] Råsjön 3-days Middle | | 23:17 | 26 / 210 |
| |
[OCAD] Råsjön 3-days Long | | 27:26 | 8 / 158 |
| |
[OCAD]Luvebo night epilog | | 22:51 | 10 / 109 |
| |
| 2 | dnf | | | |
Sprint easy 5 | | 9:02 | 1 / 106 |
| |
Sprint 5 days [day 4] | | 18:51 | 23 / 125 |
| |
[OCAD]Luvebo southeast | | 24:04 | 16 / 193 |
| |
Sprint easy 4 | | 4:35 | 24 / 121 |
| |
[OCAD] Soumi 4,8 km NIGHT | | 34:13 | 13 / 69 |
| |
Sprint easy 3 | | 6:29 | 12 / 130 |
| |
[OCAD] Ketaranvuori SW | | 31:16 | 59 / 133 |
| |
Sprint easy 2 | | 7:02 | 6 / 157 |
| |
[OCAD] San Giovanni 2,1 km NIGHT | | 20:09 | 11 / 113 |
| |
[OCAD] San Giovanni NIGHT 1,8km | | 19:34 | 23 / 141 |
| |
[OCAD] Sprint Island | | 15:49 | 37 / 189 |
| |
[OCAD] Ski-O 2,6 km | | 19:18 | 43 / 124 |
| |
[OCAD] Ski-O 2,8 km | | dnf | | | |
[Fantasyocad] 2.0 km WinterOL | | 12:43 | 10 / 192 |
| |
| 2 | dnf | | | |
[OCAD] Middle 4,9 km NIGHT | | 36:08 | 15 / 89 |
| |
sinte-mette | | 18:03 | 39 / 146 |
| |
[OCAD] Volvic II | | 20:04 | 46 / 167 |
| |
[OCAD] Volvic I | | dnf | | | |
Sprint easy | | 5:02 | 1 / 179 |
| |
[ROCAD] Fast'n'Easy Middle | | 26:43 | 50 / 170 |
| |
[OCAD] Gullåsaberget Middle | | 18:54 | 12 / 196 |
| |
[Ocad]2.0 km Kalikulatio | | 19:01 | 28 / 159 |
| |
[OCAD] Downhill/MicrO NIGHT | | 13:28 | 41 / 153 |
| |
[OCAD] Stabberget 3,1 km | | 23:52 | 28 / 187 |
| |
[OCAD] Stabberget 2,2 km | | 15:33 | 21 / 239 |
| |
Luvebo east | | 32:35 | 31 / 115 |
| |
(OCAD)Luvebo northwest | | 25:40 | 11 / 105 |
| |
Brindisi sprint | | 11:20 | 23 / 155 |
| |
[OCAD]Furutorpskartan H12-Sprint | | 9:13 | 23 / 209 |
| |
Sleivåsen, stage 2 | | 23:16 | 61 / 181 |
| |
[OCAD] Gullåsaberget | | dnf | | | |
(OCAD)Luvebo northwest | | 31:19 | 80 / 127 |
| |
[OCAD] Gornozavodsk-Dachi | | dnf | | | |
CF SKIEN OK | | 13:49 | 3 / 135 |
| |
go swimming | | 3:11 | 99 / 187 |
| |
Marsh Run | | 3:15 | 63 / 154 |
| |
| 2 | 4:36 | 136 / 192 |
| |
| 3 | dnf | | | |
| 4 | dnf | | | |
| 5 | 2:39 | 3 / 192 |
| |
[Fantasy] Winter-O | | 17:31 | 9 / 163 |
| |
Luvebo southwest | | 23:38 | 17 / 141 |
| |
(OCAD)Luvebo west | | 24:01 | 94 / 190 |
| |
Maze 2 | | dnf | | | |
[OCAD] Väinänvuori Night | | 40:03 | 18 / 97 |
| |
Ski - O @ Salt Placid day 2 | | 27:23 | 37 / 161 |
| |
Sleivåsen | | 19:53 | 31 / 152 |
| |
Sprint 5 days [day 3] | | 14:30 | 28 / 136 |
| |
SKI-O @ Salt Placid stadium day1 | | 31:51 | 18 / 198 |
| |
Who find the best way? | | dnf | | | |
[OCAD] Kulltorp 2,3 km | | 21:11 | 17 / 110 |
| |
ONE LEG WONDERS STAGE 1 | | 4:49 | 20 / 121 |
| |
Sprint 5 days [day 2] | | 15:41 | 94 / 159 |
| |
Sprint 5 days[prolouge] | | 10:43 | 26 / 179 |
| |
vest day1 | | dnf | | | |
[OCAD] Kulltorp 1,9 km | | 15:24 | 14 / 175 |
| |
Fantasy! | | 12:46 | 14 / 130 |
| |
First CF comp MADE with a MAC | | 11:17 | 9 / 170 |
| |
[OCAD] Middle 3,3 km | | 28:31 | 22 / 134 |
| |
[OCAD] Middle 2,3 km | | 20:09 | 83 / 175 |
| |
[RANDOM] Longish course 2 | | 66:03 | 13 / 67 |
| |
[Ski-O] CF Ski-O Demo | | 20:22 | 29 / 166 |
| |
Middle | | 31:38 | 19 / 126 |
| |
Long distance | | 49:37 | 11 / 88 |
| |
swedish wood? | | 13:21 | 52 / 136 |
| |
Forest test | | dnf | | | |
[ROCAD] Supikko Demo | | 26:00 | 39 / 127 |
| |
(O-ringen 2009) SW 2 | | 24:49 | 15 / 202 |
| |
Night forest sprint | | 13:32 | 20 / 120 |
| |
Ottawa Night Sprint 2 | | 15:09 | 7 / 90 |
| |
(O-ringen 2009) SW | 2 | 24:01 | 23 / 226 |
| |
[RANDOM] Longish course | | 33:57 | 13 / 80 |
| |
Ottawa Night Sprint 1 | | 13:13 | 10 / 119 |
| |
ROCAD - 1.6k | 2 | dnf | | | |
[OCAD] Koisjärvi - Short | | 20:32 | 37 / 231 |
| |
[OCAD]Ponsa SW | | 12:23 | 28 / 212 |
| |
Orienteerers Heaven | | 20:05 | 26 / 150 |
| |
[[Random]-Been there,done that] | | 32:03 | 11 / 93 |
| |
Kandersteg | 2 | 14:29 | 9 / 168 |
| |
[OCAD] Fantasy 2 | | 15:31 | 32 / 189 |
| |
[OCAD] Middle 2,7 km NIGHT | | dnf | | | |
Contour O - Day 2 | | 26:25 | 42 / 137 |
| |
[OCAD] Middle 2,6 km NIGHT | | dnf | | | |
[OCAD] Fast Middle 2,8 km | 2 | dnf | | | |
[OCAD] Middle 1,9 km NIGHT | | 16:22 | 24 / 109 |
| |
[OCAD] Middle 1,5 km NIGHT | | 14:37 | 64 / 137 |
| |
Hohgant_middle | | 24:22 | 23 / 138 |
| |
Miners-O | | 14:24 | 47 / 219 |
| |
Contour-O | | 21:38 | 39 / 129 |
| |
Hohgant | | dnf | | | |
[Iglasjön] Night | | 31:14 | 33 / 123 |
| |
Tynset by night! | | 25:30 | 39 / 100 |
| |
[OCAD] Fantasy park | 2 | 16:56 | 9 / 258 |
| |
[OCAD]Ponsa SW Sprint | | 16:14 | 82 / 228 |
| |
[O-Ringen 2009] Holmseryd Golf | | dnf | | | |
[OCAD] Iglasjön2 (corrected) | | 23:45 | 52 / 228 |
| |
[OCAD] Iglasjön Long | | 41:29 | 49 / 179 |
| |
[ocad]Karlination 2.4 km | 2 | 19:07 | 18 / 243 |
| |
[OCAD] Middle 2,5 km | 2 | dnf | | | |
[OCAD] Middle 1,7 km | | dnf | | | |
[OCAD] Årtlöten | 2 | 27:58 | 12 / 166 |
| |
[OCAD] Rankås2 | | 25:28 | 81 / 235 |
| |
[ROCAD] Open and Steep | | 40:43 | 85 / 172 |
| |
CF OMHOLT SHORT | 2 | 17:46 | 16 / 138 |
| |
[ROCAD] Lovers In Japan, Night | 2 | 16:29 | 60 / 136 |
| |
[ROCAD] Lovers In Japan, Sprint | 2 | 19:06 | 82 / 263 |
| |
ROCAD 5-Micro O | 2 | 25:25 | 22 / 140 |
| |
[ROCAD] 3-days Middle/Long | 2 | 39:03 | 28 / 151 |
| |
[ROCAD] 3-days NightSprint | 2 | 15:19 | 21 / 160 |
| |
[ROCAD] 3-days Sprint | 2 | 18:30 | 125 / 277 |
| |
[OCAD] Rankås | 2 | 34:17 | 105 / 304 |
| |
Ogan Championship - Night | 2 | 19:31 | 7 / 98 |
| |
Ogan Championship - middle | 2 | 14:10 | 32 / 175 |
| |
Ogan Championship - Long | 2 | 26:51 | 17 / 152 |
| |
Ogan Championchip - Short | 2 | 15:34 | 18 / 242 |
| |
[O-Ringen 2009] Brånstorp S | 2 | 34:31 | 12 / 267 |
| |
Sosh Sprint 2 | 2 | dnf | | | |
[OCAD] Vågsbygd 2 Long | 2 | 40:17 | 16 / 187 |
| |
[OCAD] Vågsbygd Long | 2 | 52:06 | 48 / 198 |
| |
[OCAD]Tjärnmarksberget | 2 | 17:42 | 26 / 252 |
| |