Catching Features

Edinburgh UOC 5-days - Sprint

Open:16:00 Jan 30 2006
Close:16:00 Feb 13 2006
Map:/rnd-0czd0e80e8dwdw1f5d0qe4b7472500brrroehs/events/Little Brooklineborough/day1/Finch-2b.course
Created by:Fincher
Description:Sprint Final!
Avg Rating:4.3 / 5.0 (9 votes)

Results

126 official (+15 reruns) 5 comments

1. TC Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 10:51  
2. Krille Bahrain The New Era 10:59  
3. SchIve Norway Halden SK 11:09  *****
4. Nysse Sweden OK Tyr 11:10  
5. 8 Norfolk Island GMOK 11:18  
6. Jouni Kujala Finland KoS 11:28  
7. Théo France JOG 11:29  *****
8. Bard Norway Halden SK 11:32  
9. marcusm Sweden Sävedalens AIK 11:33  
10. Jeremy G Belgium TROL 11:40  
11. mb Norway FSK 11:42  
12. ms Norway HMKG 11:45  *****
13. Tobi Austria OK Tyr 11:46  
14. Erik Lima Norway Ganddal IL 11:47  
15. Tero Rist Antarctica OLV Baselland 11:49  
16. tiltnes Norway Tyrving IL 11:53  
17. goofy Sweden Ok tyr 11:54  
17. godders Great Britain Interlopers 11:54  
19. green goblin Switzerland OLJG Holde 11:57  
20. lucasbasset France JOG 11:58  
21. too fast! France theteam 11:59  
22. Jimmy L Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 12:02  
22. pk Scotland ESOC 12:02  
24. Olga Finland OuTa 12:05  
25. Andreass Norway Løten OL 12:13  
26. alexander Germany DJK Adler 07 Bottrop 12:18  
26. Jens Sweden Furåsens OK 12:18  *****
28. Tobbe Norfolk Island OK Tyr 12:23  
28. LinusBohman Sweden Malungs OK 12:23  *****
30. Sindrejh Norway Lierbygda O-lag 12:24  
31. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 12:25  
32. Ally Israel Temp OK 12:28  
33. Barre Sweden Linköpings OK 12:33  
34. EMSV Sweden OL-Teamet 12:35  
35. Leizer Sweden Tolered-Utby OL 12:42  
35. beeker New Zealand papo 12:42  
35. Warti der Kornkreiscowboy Austria ASKÖ Henndorf 12:42  
38. jover Belgium OMEGA 12:44  
39. PMH Denmark Malungs OK Skogsmårdarna 12:50  
40. chrism United Kingdom Harlequins 12:55  
41. Mat6911 France LRACO 13:11  
42. CAW*** Virgin Islands PI 13:12  
42. sim France TAD 13:12  
42. airlinefox Switzerland OLV Baselland 13:12  
45. OL1 Austria Ulricehamns OK 13:15  
46. Dr. Matt Destruction Sweden Motala Aiiiif 13:19  
47. Gio Switzerland Gold Savosa 13:23  
48. Kripaps Latvia Riga 13:26  *****
49. julien France coatarmor 29 13:29  
50. Gion-Gieri Switzerland OLG Chur 13:31  
51. karkar Switzerland OLV Luzern 13:36  
51. biggins United States CSU 13:36  
53. SV Finland VaHa 13:47  
53. Martin Great Britain SYO 13:47  
55. Vegard B Saga Norway Fart OK 13:50  
56. Andigo Sweden OK Nackhe 13:56  
57. Eirik Norway NTNUI 13:59  
58. Petri Finland Ikaalisten Nouseva-Voima 14:01  
58. nighto France COTS 14:01  
60. casper Denmark FIF Hillerød 14:13  
61. Hanne Norway Byåsen IL 14:14  
62. Keios Estonia OK Põlva Kobras 14:24  
63. Engstrand Sweden OK Pers Lärjungar 14:31  
64. tatam France TheTeam 14:33  
65. Bobby Sweden Hammarby IF 14:34  
66. Mélanie France HVO 14:41  
67. Boats United Kingdom ELO 14:49  
68. Daniel Sweden OK Älgen 15:01  
69. Jeggi Switzerland bussola ok 15:09  
70. Sammy Finland Tampereen Punakone 15:10  
70. Utt Sweden OK Computer 15:10  
72. G-XTC Switzerland OLG Rymenzburg 15:34  
73. Blackburn Finland TP 15:35  *****
74. Sjöberg Sweden Täby OK 15:37  
75. Sabro Switzerland OLV Baselland 16:00  
76. Pale Finland Vehkalahden Veikot 16:04  
77. hea Sweden VBOL 16:05  
78. Mats Norway Halden SK 16:08  
79. Eddie Harwood Scotland Moravian 16:10  *****
80. Jamie New Zealand PAPO 16:18  
81. coolrun France MARCO 16:32  
82. Olga Heimens Netherlands Argus 16:33  
83. mood Sweden Attackpoint Juniors 16:36  
84. jeb France VSO 17:04  
85. JDP United States QOC 17:09  
86. Brage Norway Raumar o-lag 17:10  
87. nilmag Sweden LOK 17:34  
88. ym Japan 17:42  
89. crazy Equatorial Guinea Local 18:24  
90. Mitsku Finland 18:32  
91. liegeois denis France LRACO 19:00  
92. yann locatelli France annecy 19:09  
93. Zabli Switzerland OLG Rymenzburg 19:28  
94. fjellerup Denmark FIF Hillerød 19:34  
95. Jessica Causley Australia Ludvika OK 19:53  
96. offa Sweden Tuna 20:24  
97. JJ Finland Lapin Veikot 20:29  
98. Jan Skricka Czech Republic Orienteering Today 21:49  
99. oksenhol Norway NTNUI 22:26  
100. sasha chepelin Scotland gramp 24:08  
101. Birko Norway OK Skøynar 25:01  
102. henrik jonsson Sweden OK Älgen 25:30  
103. truls Norway Bækkelaget 26:21  
104. tupu Finland Siilin Rasti 26:39  
105. Damo Ireland ULOC 30:35  
106. Thomas Bousser France Fameck 31:12  
107. Babalouwee Bangladesh Central High OC 31:27  
108. Peter Heim Germany OL-Team Filder 47:53  
J9 Finland Ylistaron Kilpa-Veljet dnf  
Miguel Morais Portugal CPOC dnf  
Jones Italy TST dnf  
bipbip Switzerland OLV BL dnf  
outi Finland Kangasla SK dnf  
aroz Finland Kalevan Rasti dnf  
P.Nogueira Portugal ADFA dnf  
mattsson Russian Federation Jÿrla IF OK dnf  
integrall Israel Temp OK dnf  
Olav Lundanes Norway Østmarka OK dnf  
PaulT Great Britain CLOK dnf  
BABSY Israel Ramat Hasharon dnf  
Rolf Sweden Göteborg-Majorna OK dnf  
nAoMi Austria NTNUI dnf  
mkietis Latvia Ozons dnf  
Lukas Schilliger Switzerland OLV Luzern dnf  
Ernst Poulsen Denmark HOK dnf  
PHJ Panama OrientAlp dnf