Home
About CF
Screenshots
Free Demo
Order
Press
News
Multiplayer
Competitions
Discussion
Downloads
FAQ
CFEdit
OcadConvert
The Library
login:
pw:
mangenilsson
Country:
Sweden
Club:
LOK
Email:
you must log in
Ranking:
Races Run:
326
Races Created:
3
Upload Limit:
6 mb (
?
)
Recent Races
Race Title
Rerun #
Time
Place
Hagnesta10 Sprint
15:41
74 / 248
[OCAD] Småland, Middle
27:51
84 / 246
Tomaattimehu
31:00
139 / 217
Sprint 0.8 KM
7:38
56 / 213
Pijnven Noord
34:15
35 / 193
Swiss O Week - E1
26:00
80 / 251
Spring Cup CF Day
20:03
151 / 292
Trondheimrace
27:09
131 / 278
woc
83:47
33 / 158
FridayCOMP Prologue
dnf
sprint précision 1/2
dnf
(ITA-TOUR) Stage 8 Mt. Amiata
62:20
63 / 164
(ITA-TOUR) Stage 3 Lago d. Lame
68:36
37 / 154
[OCAD] Highland night 2
dnf
(ITA-TOUR) Stage 2 Barricata
33:39
38 / 155
(ITA-TOUR) Prolog SGONICO
18:00
67 / 258
[Ultima] Pavia Leste E2
23:04
65 / 172
(Ocad) ~ OlsenSchive #2
18:29
62 / 174
[OCAD] E4 Lunsen, Middle Final
31:35
27 / 196
(Ocad)2-days Night
dnf
(OCAD)norr-long
dnf
4-stage Japan Stage.1 Middle
dnf
(ocad)Lucomagno1 Night
19:17
55 / 135
PasturSprint
16:27
61 / 150
(Ocad) ~ [OlsenSchive]
20:08
134 / 233
(OCAD)Chacara do Tome 2010/1
dnf
Alstad - Long Sprint
26:59
19 / 129
TUNA CONTEST
34:22
39 / 97
[OCAD] Night middle
dnf
Blackwood North
27:49
61 / 115
[ocad]Homysud
14:56
31 / 192
1.6k Short
dnf
Lepanmaa Middle
dnf
Furuboda Middle
19:56
23 / 178
[ocad] Just one more
24:00
43 / 106
Finnbo [ocad]
23:38
118 / 177
EYOC - Sample 1
dnf
Middle
20:08
72 / 223
Prologue short
12:10
32 / 253
[OCAD] Tawnawully - Part 3
23:19
73 / 238
[OCAD] Stigtomtakavlen Night
17:44
40 / 196
[OCAD] Tawnawully - intro
9:53
89 / 248
Stigtomtakavlen ModelEvent[OCAD]
19:38
140 / 248
[OCAD] Piani Di Praglia - short
22:11
84 / 206
[ocad]EC2008_sprint2
12:07
134 / 250
Kerrara
9:17
50 / 223
Six Days Tyrol Training 2
68:52
55 / 181
[OCAD] Vilhosc II
25:01
95 / 225
[OCAD] Vilhosc I
27:54
72 / 262
[OCAD] Nice Hill Prolog
16:21
67 / 208
Kaleva Churc righ version
20:53
130 / 244
[ocad] EC2008_sprint
9:25
130 / 256
2
dnf
Rocky II - E2 Long
65:44
71 / 155
Rocky II - E1 Middle
28:46
91 / 277
Six Days Tyrol Training
62:30
30 / 147
Rocky I
26:40
64 / 221
[OCAD] Haukkovuori - Jukkis100th
44:59
97 / 255
SOL-Boys Grand Prix Stage 4
29:02
69 / 207
2
dnf
Binneberg 6
22:14
48 / 166
Binneberg 5
27:36
71 / 186
Binneberg 4
21:11
86 / 227
Creag Mhic
28:54
52 / 176
[Random] SVM course
50:06
31 / 99
Binneberg 3
27:15
47 / 190
Binneberg 2
25:48
67 / 225
Binneberg 1
26:27
55 / 247
Tour de Elx - Skien E3
28:31
73 / 286
Siderocelis
41:39
37 / 130
Vidingsjö Night Long
32:52
71 / 154
Vidingsjö by Night Prologue
11:25
84 / 198
Binneberg Prologue
18:54
101 / 295
2
dnf
RandomCreated ~ Sprint
13:58
82 / 283
Orionstugan South - Night Long
33:54
40 / 111
2
dnf
[OCAD] Mutala West
21:41
73 / 237
Orionstugan South - Night Prolog
6:16
23 / 163
[Ultima] Forvie E1
33:03
115 / 253
[RANDOM]Sprint 1.6k
16:03
74 / 195
Tour de Elx - E2 Long
40:22
110 / 284
SOL-Boys Grand Prix Stage 2
17:16
50 / 240
Hartola C
21:06
45 / 159
Bardeiras B
32:37
37 / 94
Bardeiras A
15:03
84 / 171
Hartola A
46:12
42 / 156
Lakaliini D
49:58
51 / 105
Lakaliini C
16:10
54 / 172
Lakaliini B
23:46
71 / 169
Lakaliini A
19:22
117 / 217
Eon's WOC 5 Middle
dnf
2003 WOC Middle/Long
dnf
123456789
14:14
31 / 92
testtävling
11:54
34 / 116
Stavsjø Sprint
15:02
61 / 260
English Forest Middle Race
29:18
85 / 127
Teggs Nose
35:30
53 / 85
Yatzy 3
22:52
53 / 179
Yatzy 2
17:58
66 / 201
Yatzy 1
17:04
74 / 264
JEC model-event
41:59
51 / 143
Ardnaskie-Sprint
27:44
93 / 164
[OCAD] Trentepohlia
63:57
37 / 103
Kleven 2
18:57
70 / 185
[OCAD]Härja east middle
32:12
62 / 161
[OCAD]Härja west middle
37:38
99 / 217
Kleven
19:23
89 / 266
[OCAD]Härja night prologue
dnf
[OCAD] Phryganella
51:45
54 / 146
Fantasy Night Sprint
6:51
67 / 144
[OCAD]Dessert or desert?
16:15
57 / 174
[OCAD]Dessert or desrt?
14:50
87 / 230
[OCAD] E4 Japan Series (Middle)
31:49
75 / 190
[OCAD] E3 Japan Series (Sprint)
15:05
66 / 295
[OCAD] E1 Japan Series (Prolog)
dnf
Pavia Leste Preview
9:08
79 / 171
[OCAD]Utvängstorp North
32:01
83 / 155
Utvängstorp South
30:43
54 / 200
OL4an Tour de Ski-O E1
23:14
141 / 264
[OCAD] Lophocharis
44:24
70 / 143
Zudoku 3 Night
24:16
67 / 140
Zudoku 2
28:02
86 / 201
Zudoku 1
20:34
102 / 258
Palm island
16:43
71 / 192
CuevaDeLosFranceses - extra
dnf
[OCAD] Trichocerca
41:18
39 / 172
Skien-Oslo Part 3
33:44
75 / 207
kikirace
13:34
122 / 154
[OCAD] Aulophorus
dnf
[OCAD] Noskunai Long
62:01
60 / 166
[OCAD] Knottingly Night Sprint
19:18
104 / 224
[OCAD] Kjölen Middle
24:23
86 / 296
[OCAD] Inishbofin Long
52:20
96 / 198
[OCAD] Gumusdere Long
58:45
101 / 208
[OCAD] Notonecta
dnf
Ultralong Woc_05
104:38
43 / 116
[Ocad]Vindsurfingklubben - SW
35:36
133 / 222
Leksand Spriddle
31:31
48 / 203
Crayz middel
dnf
[OCAD]Kråkerum Night Sprint
dnf
[OCAD] Gnetteryd Night-sprint
19:01
69 / 180
[Ocad]Vindsurfingklubben - night
dnf
Crazy Sprit
dnf
Ocd/LaLora/CuevaDeLosFranceses
34:08
98 / 207
[ocad] ARC 1800 Night
dnf
[ocad] ARC 1800
32:11
130 / 284
[OCAD] Trin
31:54
59 / 142
[OCAD]Sol-Boys Grand Prix
dnf
[OCAD]Jura Event II
25:27
90 / 156
[Ocad] Ronneby Brunn Long
53:24
47 / 96
[Ocad] Ronneby Brunn Night
42:45
51 / 80
[Ocad] Ronneby Brunn
27:12
75 / 166
[OCAD]Waldstadion
29:48
47 / 130
Skien-Oslo Part 2
47:04
77 / 183
[Ocad]Vindsurfingklubben
24:00
61 / 173
(OCAD)The Rogga Nilsson comp.2
2
26:58
60 / 94
(OCAD) The Rogga Nilsson comp.1
2
20:18
18 / 124
Gnetteryd 1,5km
dnf
[Ocad] Kråkerum Challenge 3
28:49
62 / 122
[Ocad] Kråkerum Challenge 2
14:14
66 / 180
[Ocad] Kråkerum Challenge 1
10:15
56 / 176
[OCAD]Hagstugan SE - 3,6km
31:59
85 / 166
Skien-Oslo Part 1
41:33
31 / 127
[Ocad] Torhamn Night Long
43:14
40 / 108
[Ocad] Torharm Night Middle
22:32
31 / 120
[Ocad] Torhamn Night Sprint
17:41
69 / 169
[SOK]Tvisten
46:08
80 / 164
(OCAD) Fantasy
2
19:44
66 / 163
Fantasy #2
24:08
36 / 108
Bart
19:16
53 / 129
[OCAD]Desert
29:05
103 / 196
[SOK]Tveitan
25:47
41 / 180
[OCAD] Fuglemyr 2
22:33
54 / 152
[OCAD] Fuglemyr 1
dnf
Desert Event full of details
dnf
Long legs
31:06
59 / 130
Risinge Running
17:09
48 / 145
Spring City Tour 2010 #1
34:13
80 / 146
[OCAD]Hagstugan - SE
21:05
107 / 225
[OCAD] Bodaforskartan 1.5k
17:42
95 / 185
[OCAD] Crni Graben middle
32:18
61 / 197
Figueira II
dnf
New Years Old Classic Memorial 2
25:29
78 / 155
[OCAD] Canada Cup #2
dnf
[OCAD]Hagstugan NW - middle
17:37
85 / 209
[OCAD] Canada Cup #1
24:53
71 / 200
Grimeton skog
21:35
74 / 172
New Years Old Classic Memorial 1
29:04
109 / 177
La Verne - S
dnf
La Verne - NW
dnf
La Verne - NE
20:26
93 / 229
Dunajska Buzola Sprint
27:17
86 / 193
NSKSOK Opening
33:50
85 / 165
Aantekkin
dnf
Schönhardt
20:39
57 / 174
Riedlepark Friedrichshafen
14:14
40 / 197
Welland-Sixenhof
39:17
69 / 142
[Ultima] Lepanmaa E8
39:20
54 / 198
[SOK]Veafoss
31:03
83 / 213
SpringCupCF Night
dnf
[OCAD] Tour De Santa E4
44:26
90 / 177
[OCAD] Tour De Santa E3
22:19
92 / 207
[OCAD] Tour De Santa E2
42:24
74 / 214
[OCAD] Tour De Santa E1
32:41
107 / 311
[OCAD] NOM3
32:40
110 / 262
Färskesjön Night Tour 4
15:10
43 / 121
Färskesjön Night Tour 3
dnf
Färskesjön - Short
20:59
65 / 156
[SOK]Ørnsjtern
28:39
45 / 88
Aisus VI
dnf
[Ultima] Leppanmaa E7
2
dnf
Aisus V
30:09
42 / 111
Aisus IV
14:42
69 / 216
Häljarum Middle
15:36
33 / 105
_____
7:35
7 / 94
Åby N - Night short
23:16
42 / 79
Åby N - Long
36:49
29 / 88
Aisus III
14:57
60 / 166
tråååååååkkkkiiiiigggggggg
8:46
30 / 109
Åby N - Middle 2
22:21
37 / 96
Åby N - Middle
14:29
50 / 144
Aisus II
40:01
80 / 152
Åby S - Middle
dnf
Gnetteryd NW - Middle
20:28
39 / 152
Aisus
44:44
90 / 142
Gnetteryd2
52:09
95 / 132
orange course
13:36
17 / 63
[SOK] Long
36:03
58 / 119
same as before
19:32
22 / 55
boro mountain
33:17
46 / 70
...............................
18:02
16 / 76
lundbergs competition
18:43
25 / 87
2
dnf
the pink course O_o
20:50
35 / 99
Gnetteryd 3,4km
dnf
Open map =]
dnf
[OCAD]Jämjö Supersprint-2
34:26
121 / 201
[OCAD]Häljarum S - Short Night
22:07
68 / 145
[Ocad] Venezia
dnf
[OCAD] NOM 2
29:56
63 / 143
[OCAD] NOM 1
36:07
83 / 173
[SOK] Skifjell
21:16
91 / 193
Sprints championship 1
11:22
43 / 135
Hei 2
dnf
[OCAD]Vidingsjö SE - Long
42:25
65 / 132
[OCAD]Vidignsjö SE - Middle
24:49
53 / 174
[OCAD] Långgöl Sprint
22:15
159 / 266
[OCAD] Långgöl Middle
24:17
68 / 236
(OCAD) Vealøs, long
66:12
48 / 71
(OCAD) Vealøs
19:52
45 / 130
[Ultima] Lepanmaa E6
37:11
86 / 170
[rocad]Kidaz
44:15
49 / 166
[OCAD]Kråkerum V - Middle short
20:04
25 / 152
[OCAD]Supersprint-Jämjö
19:48
35 / 159
[OCAD]Kråkerum
22:26
66 / 143
[ocad] Kyrpäjooseppi III
24:22
46 / 104
[ocad] Kyrpäjooseppi II
23:31
43 / 135
[ocad] Kyrpäjooseppi
33:22
89 / 167
Doubleflags
14:32
43 / 190
[OCAD]KUNGSBERGET WEST 2.0 KM
22:19
134 / 249
[OCAD]KUNGSBERGET WEST 4.0 km
dnf
(modified)[ROCAD] - La Verne
dnf
[SOK] Fast Open
27:44
76 / 124
[OCAD] Sennoi2 - middle
dnf
UnPit3
16:47
97 / 155
[OCAD] Sennoi - middle 2
23:56
68 / 187
[OCAD] Sennoi - middle (dense)
33:55
74 / 170
[OCAD]Dunajska Buzola Intro
28:57
87 / 181
Islandwood Sprint-O
15:53
99 / 164
[SOK] Sneltvedt
17:11
41 / 163
[Ultima] Lepanmaa E5
dnf
Braintreeberg Reservior
24:48
57 / 113
Green curves
dnf
----->super sprint<----
16:55
53 / 157
[OCAD] Järvafältet
38:23
124 / 211
[Ultima] Lepanmaa E4
51:25
70 / 172
run this one
16:08
51 / 144
[OCAD] Kooyoora, night
dnf
[OCAD] Kooyoora, day
32:57
114 / 206
[OCAD] Kooyoora test
0:31
137 / 190
[ROCAD] min
dnf
Wounderbar
25:46
47 / 127
[TAT]Högbo short 1.6 km
14:49
116 / 277
[TAT]Högbo Long 3.3 KM
33:45
112 / 191
The klassic Kunming sprint
21:15
57 / 135
Middle
48:36
83 / 105
[OCAD] Solberglia
33:17
90 / 180
[ROCAD] New start
54:21
58 / 111
funny track
47:19
32 / 87
Little York by Night
34:10
94 / 145
(OCAD) Teisko SE
25:51
122 / 237
(OCAD) Ingalunda
32:57
59 / 111
[RND]Sprint 1
14:39
77 / 131
[OCAD] Mont Tendre Middle
35:10
53 / 141
[OCAD] Mont Tendre Sprint
26:44
85 / 191
Fanoe Night 2
27:00
66 / 146
Ningt Hill
20:36
34 / 58
Man on the hill
13:43
19 / 91
Sparresäter Sprint
14:45
93 / 165
nighttrack
7:47
28 / 95
Purple Land
12:12
39 / 107
Sprint 10min
14:45
64 / 215
[random] Steep
41:53
66 / 101
[Ultima] Lepanmaa E3
46:05
51 / 136
Zaccros Cup 8
6:29
34 / 91
Zaccros Cup 4
37:34
15 / 40
Zaccros Cup 3
32:22
34 / 78
Zaccros Cup 2
7:08
12 / 108
Zaccros Cup 1
7:26
49 / 155
Fanoe Night
18:13
46 / 116
Lenco 1 - Night 1
24:47
60 / 100
Lenco 1 - Day 2
49:03
91 / 144
Lenco 1 - Day 1
18:59
54 / 192
(OCAD) Docktrack 2030
23:17
100 / 176
[TAT] Portugal
37:03
66 / 187
(OCAD) Watertower
29:09
72 / 151
The Final Open Competition 8
6:09
6 / 147
The Open Competetion 7
5:15
35 / 126
The Open Competition 6
9:31
63 / 119
The Open Competition 5
9:23
16 / 119
The Open Competition 4
18:23
38 / 107
The Open Competition 3
26:20
61 / 94
The Open Competition 2
12:26
73 / 152
The Open Competition
10:34
44 / 177
Per Lindman
25:23
9 / 114
All races shown. View
recent
races.