Home
About CF
Screenshots
Free Demo
Order
Press
News
Multiplayer
Competitions
Discussion
Downloads
FAQ
CFEdit
OcadConvert
The Library
login:
pw:
Eivind T.Solhaug
Country:
Norway
Club:
OK Moss
Email:
you must log in
Ranking:
Races Run:
170
Races Created:
0
Upload Limit:
6 mb (
?
)
Recent Races
Race Title
Rerun #
Time
Place
Pomaria Super Sprint
11:35
90 / 112
Furlow Sprint
14:09
89 / 111
Franklin State Forest - Short
27:16
67 / 93
lyhyt sprintti
8:22
67 / 91
West Washington Forest Sprint
7:57
42 / 101
Sprint
21:11
73 / 112
Luther Sprint
7:56
71 / 122
East Brooklineford State Forest
32:44
61 / 83
Hooksetttonwick super sprint
8:15
63 / 98
Sherman Farm Middle Distance
24:04
40 / 69
Chelsean 2.4 km
dnf
Northern Boston Township
25:44
43 / 57
Unrealmap - Tyrstugan
15:00
53 / 85
Upper Chelsea
30:43
38 / 59
Israel
6:03
65 / 101
Horniwald
23:31
52 / 88
Noretjern Real map
31:54
41 / 84
Cederham Bluff
18:10
50 / 64
Fenwaytownwick sprint
12:48
42 / 72
Solyi-erdo
15:01
58 / 83
Old Capenland Lake day 2
19:08
40 / 56
Old Capenland Lake
12:43
54 / 69
Shawmut middle
71:24
33 / 55
Bryce's Flat
55:00
45 / 61
Sprint, real map
dnf
EAST LECHMERE PRESERVE
dnf
2
26:23
35 / 74
Blaafarverket, real map!
dnf
Short and fun!
15:22
63 / 102
Vahajarvi 2 Short
37:25
81 / 100
2nd Virtual 5 days - 3 day
51:52
51 / 70
2nd Virtual 5 days - 2 day
dnf
Mason Lake
19:07
43 / 80
Nesparken
11:13
81 / 118
RUN RUN RUN!!! (swe)
20:51
47 / 92
Fellburg short distance
23:38
62 / 86
Hive Rock Sprint
27:26
75 / 112
WInchesterton Hill Sprint 2
43:47
62 / 87
Winchesterton Hill sprint 1
26:48
77 / 108
Chelseaboro
15:51
38 / 95
Devils Hill Sprint
dnf
Kaapunki
23:40
70 / 107
Sprint
34:13
89 / 112
South Revereford Classic
12:47
43 / 99
Roxbury Heights
15:59
45 / 99
Ronneby Solhojden intro
9:01
76 / 121
Tremontburg Day 1 - Sprint
23:42
68 / 112
sprint
28:00
78 / 110
Brookline Middle
55:54
47 / 83
Savinville
57:02
41 / 74
Shermanburger Sprint
12:11
93 / 138
Hornliskogen
22:50
83 / 114
Siitama sprint
23:53
92 / 122
Norwoodborough
49:03
72 / 114
Eastern Pawtucket Sprint
19:57
73 / 97
Sprint
32:32
62 / 95
Auburn "Steeps" Sprint Series #
12:43
80 / 105
Mattapanford
dnf
Kelsey Kerridge Sprint 2
19:55
65 / 101
Easiest CF Course Ever
5:05
66 / 113
U/O British CF Sprint Champs
39:08
55 / 104
Forest Village middle
dnf
Forest Village sprint
17:11
73 / 115
The Zuper Course
dnf
Arse
34:59
64 / 77
Northern Packardberg
18:33
71 / 100
RC
29:52
56 / 87
The Dell
35:09
68 / 94
Sprint
20:00
40 / 72
Tappanton short middle
18:40
53 / 101
Tremontburg
24:34
56 / 85
Sprint
4:16
43 / 133
Speed test clear
4:08
44 / 128
Noretjern 2
dnf
2
39:58
99 / 168
3
23:34
55 / 168
Grafton Middle Distance
44:36
64 / 80
Les Aoles - day 1
15:03
77 / 104
Braintreeford sprint
21:47
83 / 94
Tappaton sprint
14:03
74 / 106
Pleasantland
dnf
2
41:34
46 / 90
Skrattan Park Sprint
14:34
84 / 104
Fenwood-Sprint
dnf
Martin Gorge
83:27
31 / 54
Mt. Everett Farm
27:01
62 / 86
Running Speed Test
12:43
62 / 92
Alewifelanf- Long
dnf
Braintreeham Sprint
10:13
67 / 88
Forestchen day1 (updated)
dnf
2
24:45
47 / 105
Pyttensprinten
15:21
54 / 95
Eastern Arlingberg National Park
25:08
66 / 76
Vahajarvi sprint 2b
dnf
Brigham Middle distance
36:33
59 / 71
Roxburyford (Middle)
65:19
46 / 61
Strandrace
23:20
75 / 96
2
24:18
89 / 114
Middle Troutberg Woods
26:56
69 / 90
Micr-o!
8:42
71 / 114
Testrace
14:04
69 / 103
Erma challenge
dnf
Boston Sprint
13:52
58 / 98
Double Ford
dnf
Upper Rethobothfield
36:47
77 / 92
Middle woodland
dnf
Sheffield Crucible
9:38
78 / 113
les monts beave
55:29
48 / 61
Moyenne Distance
50:07
44 / 68
pilat Moyenne distence
42:07
53 / 64
Open Srint
16:14
78 / 105
Southern Edina MIDDLE
60:05
49 / 60
chester
23:32
83 / 96
Tjolahopp short
dnf
Old Watertown sprintcup day2
19:37
72 / 98
Old Watertown sprintcup day1
dnf
les Lac du sud
44:43
43 / 60
SOUTTHERN KENT
dnf
Vattula Short 3
dnf
Eastern Winthrop sprint
20:23
69 / 81
East Kendall Lake
40:40
46 / 57
Walkerland- Sprint
19:18
83 / 98
Tremontboro Middle Distance
45:46
47 / 62
Niihama Short
24:59
59 / 88
Hudsonburg cup 3
dnf
Hudsonburg cup 2
23:50
72 / 80
Hudsonburg cup 1
25:40
63 / 97
West Hooksettown
79:20
48 / 61
Middle Distance
42:16
44 / 76
Trout-Sprint
22:43
75 / 94
Edina
45:43
58 / 72
Vattula Short
41:10
71 / 90
Vahajarvi Short
16:23
70 / 98
Tower Hill 2
dnf
Bandonborough-Sprint
dnf
Brigham Sprint
47:13
47 / 79
2
dnf
3
dnf
4
26:25
43 / 114
Luther-Brook Route-Choice
dnf
Hollison-Sprint
dnf
2
dnf
Tremontfield
dnf
2
82:20
46 / 69
MoMoMoMonstersprint
16:21
47 / 79
Julkujarvi Sprint
22:33
41 / 87
Waterworld 2
72:11
27 / 59
Cambridgewick middle distance
88:49
61 / 71
Longwood
dnf
2
dnf
3
100:06
39 / 69
Slow orienteering training
dnf
Fultonford Steeps
59:37
42 / 67
Sprint Cup 2 - Stage 2
dnf
2
dnf
Sprint Cup 2- stage 1
dnf
Dogtrack sprint 2
24:13
77 / 95
Chesterwick Sprint
dnf
Atlanta Park
17:17
74 / 97
2
dnf
3
12:29
122 / 183
Copleyland Middle distance
dnf
2
dnf
3
89:44
34 / 85
Virtual 5-days S4 Regular Class
2
31:10
22 / 38
3
dnf
Virtual 5-days S2 Regular Class
2
48:17
26 / 39
Virtual 5-days S1 Regular class
2
dnf
3
dnf
4
dnf
All races shown. View
recent
races.