Catching Features

Summertour Trainingrace 2 East

Open:08:00 Apr 13 2011
Close:08:00 Apr 27 2011
Map:/Summertour Trainingrace -Jahojährvi- 2/events/Summertour Trainingrace -Jahojährvi- 2/day1/-Eastern-.course
Created by:freahn
Description:Same as Western part except...this is the eastern part.;) A bit longer course, and some routchoices hopefully. Please don't be mad at me for number 6 and 16. I know already they arn't really nice!
Avg Rating:3.7 / 5.0 (34 votes)

Results

113 official (+22 reruns) 21 comments

1. tschive Norway Bækkelagets SK 37:31  *****
2. jean (2) France VSO 39:10  
3. sundlof Sweden Gävle OK 39:43  *****
4. mansen Sweden GMOK 40:24  *****
5. Ljung Sweden IKHP 40:34  *****
6. Sergey Shorokhov (2) Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 41:06  
7. MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 41:53  *****
8. Lauri Heikka Finland SK Teurastajat 41:57  
9. Charly Boichut France OK Hällen 42:07  
10. Ekhard Denmark neXus OK 42:12  *****
11. apnurmee Finland Kalevan Rasti 42:17  
12. Daynee Sweden OLGY Slayers 42:38  *****
13. stampfo Italy www.tyrol2010.com 43:04  
14. A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 43:12  
15. Øyvind Norway NTNUI 43:14  
16. VoiToi Czech Republic ToiToi Team 43:39  *****
17. Forzza Sweden Motala aif ol 43:44  
18. LPasturiza Brazil COSaM 44:14  *****
19. the confused Austria ASKÖ Henndorf 44:21  
20. Skodak Czech Republic Slavia Liberec Orienteering 44:46  *****
21. mogd001 New Zealand OK Linné 44:59  
22. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 45:16  
23. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 45:20  *****
24. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 45:56  
25. rossmaxmo New Zealand HBOC 46:19  *****
26. Hjerrild Denmark neXus OK 46:45  
27. sas Norway n/a 47:21  
28. Yury Masnyy Russian Federation SKIRUNNER.RU 47:46  *****
29. tobes New Zealand Auckland OC 48:18  *****
30. Dewett Denmark OK SNAB 49:02  *****
31. Philochillo (2) Austria OLC Graz 49:19  
32. Kapa Finland Rastikarhut 49:29  *****
33. Steken Sweden IF Rigor 49:46  
34. shurik (2) Ukraine OK Orion 49:57  
35. Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund 50:08  
36. Pekka Rantala Finland Suunta-Sepot 50:19  
37. jean France VSO 50:32  
38. gvtoukc France TSN 51:56  *****
39. Didde Sweden Nyköpings OK 51:58  *****
40. eke Sweden SOL-boyZ 52:01  
41. Sandgren Sweden OK Orion 52:05  
42. Ben Sand France viking 52:08  
43. Anton Karlsson Sweden OK Kullingshof 52:17  
44. stevegregg United States BAOC 53:08  
45. Wejan Sweden OLGY Slayers 53:29  
46. teddy Norway KLS 54:38  
47. Jamie New Zealand PAPO 54:47  
48. Claus Bobach Denmark Aalborg OK 55:22  
49. jeb France VSO 55:39  *****
50. danirolz Spain Godih 55:44  *****
51. Pauls Liepins (3) Latvia Town dummies 55:51  
52. andre de veirman Belgium trol 56:06  
53. Manuel Horta Portugal Gafanhori 56:48  
54. Trying (3) Sweden 57:06  
55. artem Ukraine 57:27  *****
56. Ged Ireland 3ROC 57:29  
57. David Saianda Portugal Gafanhori 57:33  *****
58. tio Pepe Sweden Kalmar 57:41  
59. test2 (2) East Timor test2 58:55  
60. JH Finland MS Parma 58:59  
61. Riento Finland Lappeen Riento 59:58  
62. ColmM Ireland UCDO Honeybadgers 60:09  *****
63. RAUL FERRA Spain LORCA-O 61:06  
64. Grigas Portugal Gafanhori 61:41  
65. Pauls Liepins Latvia Town dummies 62:26  
66. mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot 62:48  
67. BB King (2) Sweden ÖOK 63:51  
68. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 64:21  *****
69. j-engström Norway OK Orion 65:46  
70. schwachknoechler Austria NFS 66:51  *****
71. jberglinds Sweden OK Södertörn 69:22  *****
72. Krasimir Bulgaria Trapezica 69:36  
73. gab France vhso 74:44  
74. Ali Sweden OLGY Slayers 75:56  *****
75. Ehheee Estonia OK Võru 76:47  
76. skyplane France L.O.Sanchey 77:53  
77. hugol Sweden OK Roxen 79:12  
78. Chy Nick Ukraine Odessa 80:01  
79. Linus Sweden 80:20  *****
80. Baumann Edouard Switzerland SKOG 81:03  *****
81. Nils Schmiedeberg Germany Turbine Neubrandenburg 87:23  *****
82. mjh (3) Australia PO-A 87:41  
83. mjh (2) Australia PO-A 94:16  *****
84. AmitK47 Israel Ramat Hasharon 98:17  
85. Aitan Kahana Israel Ramat Hasharon 101:04  
86. jonas Eriksson Sweden Stora Tuna IK 115:52  
87. TomciO Poland 132:52  
Aaroz Finland Lappeen Riento dnf  
janands Norway Team Pez And Snapple dnf  
Marre92 Sweden OK Rodhen dnf  
Sergey Shorokhov Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass dnf  
Remy Switzerland OLG Skandia dnf  
Vorob'ev Vladimir Moldova Tiras-Orient dnf  
Klll Denmark neXus OK dnf  *****
MC2 Great Britain RainoMesa dnf  
Meissi Finland Lappeen Riento dnf  
rutten Norway NTNUI dnf  
Jakenm Sweden Gävle OK dnf  
Hedis Sweden GMOK dnf  
Håkon RB Norway Halden SK dnf  *****
Thynnmas Norway Team Pez And Snapple dnf  
Trying Sweden dnf  
Fredrik Wigertz Sweden L-100 IF dnf  
iso-ville Finland SK Teurastajat dnf  
Jonnycrickmore Great Britain OK Ravinen dnf  
engstrom Sweden OK Orion dnf  
lill-erik Sweden OLGY Slayers dnf  
wangis Sweden OLGY Slayers dnf  
Jonken Sweden Umea Orienteringsklubb dnf  
Alon Kahana Israel Ramat Hasharon dnf  
ee00fpo Sweden OK Hammaren dnf  
JMH Finland Lappeen Riento dnf  
lasken-kingen Norway Lasken OK dnf  
J Teutsch Canada Ottawa OC dnf  
Liam Paterson New Zealand Taranaki dnf  
Kalered Sweden Skogspojkarnas OK dnf  
Denis Atkin Russian Federation bananza dnf  
lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers dnf  *****
King of Tol Italy www.tyrol2010.com dnf  
antfor Sweden L-100 IF dnf  
Elxigo Antarctica SOL-BoyZ dnf  
rKr Spain NCN dnf  
LeCruche Austria NF Villach dnf  
Riento (2) Finland Lappeen Riento dnf  
freahn (2) Sweden Freluga Farmers dnf  
Marre92 (2) Sweden OK Rodhen dnf  
Trying (2) Sweden dnf  
engstrom (2) Sweden OK Orion dnf  
SERG (2) Russian Federation dnf  
Tintin93 (2) Sweden Tullinge Sk dnf  
OBT (2) France KLS dnf  
Nigelasi (2) Sweden Ulricehamns OK dnf  
Pauls Liepins (2) Latvia Town dummies dnf  
runit (2) Canada GHO dnf  
Sergey Shorokhov (3) Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass dnf