Catching Features

lugnet

Open:08:00 Feb 13 2013
Close:08:00 Feb 20 2013
Map:/em2011_11_16_ocad8 (1)/events/aa/day1/Course1.course
Created by:IvK
Description:i know that this is not good but give me feedback and help me to get better It is my first ocad map
Avg Rating:3.7 / 5.0 (25 votes)

Results

100 official (+17 reruns) 16 comments

1. janands Norway Team Pez And Snapple 17:38  
2. Philochillo Austria OLC Graz 17:55  *****
3. Daynee Sweden OLGY Slayers 17:58  
4. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 18:10  
5. R.S Italy 18:15  
6. jean France VSO 18:32  
7. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 18:49  *****
8. hunkhammar (3) Sweden OLGY Slayers 18:57  
9. jeb France VSO 19:00  *****
10. Vorient Ukraine Volyn-O 19:10  
11. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 19:36  *****
12. Hjortronet Sweden Attunda OK 19:43  
13. Leontev Ilya Russian Federation Mordva blyaha-muha 19:56  *****
14. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 20:08  
15. hunkhammar (2) Sweden OLGY Slayers 20:21  
16. Bobafett Sweden Attunda OK 20:28  
16. Mariule Lithuania OK Javonis 20:28  *****
18. Roman France VSO 21:11  *****
19. gvtoukc France TSN 21:25  *****
20. Danskeman Sweden Pan-Kristianstad 21:26  
21. MariusG Lithuania OK Ravinen 21:34  
22. Pauls Liepins Latvia Town dummies 21:47  *****
23. perwhite France KLS 21:48  
24. EVERTON Brazil COSM 22:11  *****
25. Karl Vervoort Belgium Trol 22:18  
26. OrienterarN Sweden OLGY Slayers 22:27  
27. Terkelsen Finland LS-37 22:59  
28. Oleg Kazanin Russian Federation ÊÑÎ "Ñïàðòàê" 23:11  *****
29. Gafr Norway Team Skauen 23:22  
30. Waldemar 98 Sweden OK Roslagen 23:28  *****
31. Ben Sand France viking 23:48  
32. Kallshem Sweden Pan-Kristianstad 24:24  *****
33. Krasimir Bulgaria Trapezica 24:38  *****
34. Fgarcan (3) Spain Colmenar 24:58  
35. PHJ65 Finland SuSe 25:06  
36. Szmulek Poland MlodeOrly 25:12  *****
37. Vladimir T Russian Federation Malungs OK 25:18  
38. HuggE Saudi Arabia SOL-BoyZ 25:22  
39. Benjamin CLEMENT-AGONI France Talant Sport Orientation 26:17  
40. Werner Sweden Karpen Suunnistajat 26:23  
41. Yury Russian Federation Strogino 26:26  
42. Doyle Australia CHOC 26:54  
43. Jocke78 (2) Sweden 27:10  
44. Roman Bond Russian Federation Malungs OK 27:26  
45. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 27:48  *****
46. viktorfett Sweden Attunda OK 28:26  
47. serpiepe Latvia Mezmalas MTB 28:42  
48. Trying Sweden 29:04  
49. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 29:08  *****
50. B2OBK France KLS 29:17  
51. Model Switzerland OLV Zug 29:36  
52. Baumann Edouard Switzerland SKOG 29:38  
53. Florian Attinger Switzerland OL Zimmerberg 30:00  
54. tio Pepe Sweden Kalmar 30:35  
55. Pashtet (3) Ukraine Södertälje-Nykvarn Orientering 30:38  *****
56. Laurent DVD New Caledonia Convergence 30:54  
57. TruPlu Sweden Suraarmaravtegel 31:03  
58. Felloop Czech Republic Lokomotiva Pardubice 31:24  *****
59. SERG (2) Russian Federation 31:29  
60. Jadir Brazil COC 32:01  
61. LPasturiza Brazil COSaM 33:29  
62. Akva Ukraine Odessa 35:25  
63. terka Czech Republic Tatran Jablonec 35:41  
64. André LALANDE New Caledonia Convergence 37:07  
65. bzou France Dijon 37:08  
66. edge Sweden trollhättans sok 39:05  
67. Linus Sweden 40:47  *****
68. Landli Sweden OLGY Slayers 42:17  
69. SINED France OPA Montigny 43:14  *****
70. Vorob'ev Vladimir Moldova Tiras-Orient 43:24  
71. Anders Olsson Sweden Gävle 44:27  *****
72. muni (2) Switzerland SKOG 45:15  
73. Fgarcan (2) Spain Colmenar 46:49  
74. Joacil Brazil CORELE 47:07  
75. Daina Saltuma Latvia Mezmalas MTB 48:13  
76. butros Switzerland OLV Zug 48:51  
77. Moi c moi New Caledonia Atlas 51:08  
78. Klfr (2) Sweden 53:57  
79. vschetchikov Russian Federation legenda 53:58  
bruce u Uganda :) dnf  
mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot dnf  
SG Sweden IF Rigor dnf  
Ali Sweden OLGY Slayers dnf  
artemisia_genipi Switzerland CO Cern dnf  
Infinite Ways Austria LAC dnf  
ErikH Sweden Chesthair OK dnf  *****
stampfo Italy www.tyrol2010.com dnf  
andre de veirman Belgium trol dnf  
JonasG Sweden Freluga Farmers dnf  
Juliano Pasturiza Brazil COSM dnf  
na Sweden OK Linne dnf  *****
KaiserChief Austria ASKÖ Henndorf dnf  
JS Sweden OK Kullingshof dnf  
Bruno77 France OPA Montigny dnf  
Jompe Sweden HBMB dnf  
Forzza Sweden Motala aif ol dnf  
Riento Finland Lappeen Riento dnf  
muni Switzerland SKOG dnf  
Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov dnf  
Heller Serbia PD Pobeda dnf  
CillinC Ireland Raping Routechoices dnf  
nrebelo Portugal Ori-Estarreja dnf  
grigoras sorin Romania Cronos Barlad dnf  
Àëåêñàíäð Àëèìáåêîâ Russian Federation Spartak dnf  
Yosyp Ukraine dnf  
rutten Norway NTNUI dnf  
GS2013 Brazil COSAM dnf  
Adair MS Brazil CODD dnf  
NelsonGraçaOri Portugal Ori-Estarreja dnf  
IvK (2) Sweden Freluga Farmers dnf  
Adair MS (2) Brazil CODD dnf  
Pashtet (2) Ukraine Södertälje-Nykvarn Orientering dnf  
testuser (2) Norway testclub dnf  
Nixon (2) Scotland SNO dnf  *****
Meghan (2) Canada GVOC dnf  
muni (3) Switzerland SKOG dnf  
Adair MS (3) Brazil CODD dnf