Catching Features

Sprint-Cup E1

Open:21:30 Mar 25 2013
Close:08:00 Apr 01 2013
Map:/CFMC06_U1st_Ingalunda_City/events/SPRINT/day1/E 1.course
Created by:ON
Description:
Avg Rating:3.7 / 5.0 (20 votes)

Results

119 official (+65 reruns) hide comments

1. Bobafett Sweden Attunda OK 10:23  
2. R Anderson Canada Ottawa OC 10:29  
3. jean France VSO 10:30  
4. janands Norway Team Pez And Snapple 10:38  
5. Forzza Sweden Motala aif ol 10:39  
6. Théo France JOG 10:42  
7. OBT France KLS 10:43  *****
8. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 10:47  *****
not your map
9. stampfo Italy www.tyrol2010.com 10:51  
10. DBS Oggi Sweden OLGY Slayers 10:53  
11. SG Sweden IF Rigor 10:57  
11. LPasturiza Brazil COSaM 10:57  
13. Landli Sweden OLGY Slayers 11:00  
14. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 11:02  
15. Daynee Sweden OLGY Slayers 11:05  
15. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 11:05  
15. sas Norway n/a 11:05  *****
Kinda used up map. bit slow at start and 2 small mistakes in the end was very costly
18. Nigelasi Sweden Ulricehamns OK 11:07  
18. KaiserChief Austria ASKÖ Henndorf 11:07  
20. georgG Austria OLC Graz 11:08  
21. JS Sweden OK Kullingshof 11:11  
22. Jissbacke Sweden Gävle OK 11:13  
23. viktorfett Sweden Attunda OK 11:19  
24. GedasM Lithuania 11:20  *****
25. bruce u Uganda :) 11:23  
26. Roman France VSO 11:26  
26. Hjortronet Sweden Attunda OK 11:26  
28. Ali Sweden OLGY Slayers 11:33  
29. STEFFLER Brazil COSAM 11:46  
30. Mellan Sweden SIK 11:47  
31. Jompe Sweden HBMB 11:49  
32. Oskar Leinonen Sweden Karpen Suunnistajat 11:52  
33. Doyle Australia CHOC 11:54  
34. Vorient Ukraine Volyn-O 11:59  
35. Ben Sand France viking 12:01  
36. Karschtl Germany USV TU Dresden 12:02  
37. Krasimir Bulgaria Trapezica 12:06  
37. NSmith New Zealand PAPO 12:06  
39. mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot 12:12  
40. HugoThorell Sweden OK Ravinen 12:18  
41. gvtoukc France TSN 12:28  
42. Ultimate Belarus O'Belarus 12:29  
43. BradLund South Africa Tuks-O 12:33  
44. IvK Sweden Freluga Farmers 12:36  
45. PHJ65 Finland SuSe 12:40  
46. matzeg Austria OLC Graz 12:47  
47. jeb France VSO 12:49  *****
48. Tintin93 Sweden Tullinge Sk 12:51  
49. Szmulek Poland MlodeOrly 12:57  
50. Padrin-o Spain OK rabonen 13:10  
51. Riento Finland Lappeen Riento 13:17  
52. GS2013 Brazil COSAM 13:21  
53. Felloop Czech Republic Lokomotiva Pardubice 13:37  
54. Hampus Nyström Sweden IF Hagen 13:39  
55. Zaxar Belarus Azimyt 13:49  
56. tio Pepe Sweden Kalmar 13:54  
56. Baune Denmark OK Roskilde 13:54  
58. serpiepe Latvia Mezmalas MTB 13:57  *****
59. wejo Sweden Småland 13:59  *****
60. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 14:09  
61. rainrunner Austria HSV OL 14:13  
62. Empa Sweden Freluga Farmers 14:18  
So bad race:(
62. Tel_Shadud Israel Izrael Orienteering Club 14:18  *****
64. Laage Denmark OK Roskilde 14:19  
65. Senya Belarus O'Belarus 14:24  
66. Baumann Edouard Switzerland SKOG 14:26  
67. MOR Brazil PAM-BR 14:31  
68. Kajsa Sweden OK Orion 14:32  
69. perwhite France KLS 14:33  *****
It's not your map + really bad race
70. Akva Ukraine Odessa 14:43  *****
71. OliB Switzerland SKOG 14:49  
72. ale France france 14:58  
73. Masah Japan 14:59  *****
74. LOLLY Zambia SuperHeros 15:01  
74. Goodzoo France OTB 15:01  
76. Fgarcan Spain Colmenar 15:17  
77. Gavin United States BAOC 15:32  *****
78. Fippe94 Sweden Stora Tuna OK 15:36  
79. edge Sweden trollhättans sok 16:02  
80. TruPlu Sweden Suraarmaravtegel 16:06  
81. Halogen Turkey IOK 16:07  
82. Lena Coradinho Portugal Gafanhori 16:17  
82. Adair MS Brazil CODD 16:17  
84. engstrom Sweden OK Orion 16:37  
85. Trying Sweden 17:15  
86. jpasturiza Brazil COSAN 17:40  
87. Jadir Brazil COC 17:53  
88. Klfr Sweden 17:59  
89. Heidi Yu Hong Kong HKIOF 18:27  
90. terka Czech Republic Tatran Jablonec 18:39  
91. André LALANDE New Caledonia Convergence 19:58  
92. Daina Saltuma Latvia Mezmalas MTB 20:00  
93. Linus Sweden 20:04  *****
94. Rozhok Belarus O'Belarus 20:05  
95. rico76 France COBS 20:25  
96. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 20:33  
96. Runner99 Canada 20:33  
98. Moi c moi New Caledonia Atlas 20:47  
99. HV Finland Tampereen Pyrintö 21:40  
100. grigoras sorin Romania Cronos Barlad 22:02  
101. Nazar Ukraine Taliban 22:32  *****
102. SINED France OPA Montigny 23:00  *****
103. Martin Pettai Estonia 24:16  *****
104. Joacil Brazil CORELE 25:36  
105. MikkelBuchgreitz Denmark Søllerød 31:50  
106. vschetchikov Russian Federation legenda 35:17  
Jamie New Zealand PAPO dnf  
Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec dnf  *****
bad control placement
Mariule Lithuania OK Javonis dnf  
O-funk Norway Tyrving dnf  
Vladimir Koltunov Russian Federation MTBO SPb Club dnf  
Aaroz Finland Lappeen Riento dnf  
Yury Russian Federation Strogino dnf  
OL-HenrikH Sweden västerås sok dnf  
J. Kleemola Finland Eksymä dnf  
muni Switzerland SKOG dnf  
Waldemar 98 Sweden OK Roslagen dnf  
ErikH Sweden Chesthair OK dnf  
daglof Norway Hamar OK dnf