Catching Features

Sprint-Cup E1

Open:21:30 Mar 25 2013
Close:08:00 Apr 01 2013
Map:/CFMC06_U1st_Ingalunda_City/events/SPRINT/day1/E 1.course
Created by:ON
Description:
Avg Rating:3.7 / 5.0 (20 votes)

Results

119 official (+65 reruns) 5 comments

1. Bobafett Sweden Attunda OK 10:23  
2. R Anderson Canada Ottawa OC 10:29  
3. jean France VSO 10:30  
4. wangis (2) Sweden OLGY Slayers 10:37  
5. janands Norway Team Pez And Snapple 10:38  
6. Forzza Sweden Motala aif ol 10:39  
7. Théo France JOG 10:42  
8. OBT France KLS 10:43  *****
9. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 10:47  *****
10. stampfo Italy www.tyrol2010.com 10:51  
11. DBS Oggi Sweden OLGY Slayers 10:53  
11. smed (2) Kenya . 10:53  
13. Rozhok (4) Belarus O'Belarus 10:55  
14. SG Sweden IF Rigor 10:57  
14. Rozhok (5) Belarus O'Belarus 10:57  
14. Rozhok (6) Belarus O'Belarus 10:57  
14. LPasturiza Brazil COSaM 10:57  
18. Zaxar (4) Belarus Azimyt 10:58  
18. Zaxar (5) Belarus Azimyt 10:58  
20. Landli Sweden OLGY Slayers 11:00  
20. tjalvedu (2) Spain TJALVE 11:00  
22. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 11:02  
23. bjöppa (4) Denmark West Ham United 11:03  
24. Daynee Sweden OLGY Slayers 11:05  
24. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 11:05  
24. sas Norway n/a 11:05  *****
27. Nigelasi Sweden Ulricehamns OK 11:07  
27. KaiserChief Austria ASKÖ Henndorf 11:07  
27. Shamus Morrison (3) New Zealand WOC 11:07  
30. georgG Austria OLC Graz 11:08  
31. Adair MS (2) Brazil CODD 11:09  
32. JS Sweden OK Kullingshof 11:11  
33. Jissbacke Sweden Gävle OK 11:13  
34. Rozhok (3) Belarus O'Belarus 11:15  
35. Zaxar (3) Belarus Azimyt 11:16  
36. Mellan (2) Sweden SIK 11:18  
37. viktorfett Sweden Attunda OK 11:19  
38. GedasM Lithuania 11:20  *****
39. Doyle (2) Australia CHOC 11:22  
40. bruce u Uganda :) 11:23  
41. Roman France VSO 11:26  
41. Hjortronet Sweden Attunda OK 11:26  
43. Ali Sweden OLGY Slayers 11:33  
44. test2 (2) East Timor test2 11:41  
45. Pashtet (2) Ukraine Södertälje-Nykvarn Orientering 11:45  *****
45. Pauls Liepins (2) Latvia Town dummies 11:45  
47. STEFFLER Brazil COSAM 11:46  
48. Mellan Sweden SIK 11:47  
49. Jompe Sweden HBMB 11:49  
50. Oskar Leinonen Sweden Karpen Suunnistajat 11:52  
50. Lunkan (2) Sweden OK Orion 11:52  
52. Jocke78 (2) Sweden 11:53  
53. Doyle Australia CHOC 11:54  
54. Oleg Kazanin (2) Russian Federation ÊÑÎ "Ñïàðòàê" 11:57  *****
55. Vorient Ukraine Volyn-O 11:59  
56. Ben Sand France viking 12:01  
57. Karschtl Germany USV TU Dresden 12:02  
58. Zaxar (2) Belarus Azimyt 12:04  
59. Krasimir Bulgaria Trapezica 12:06  
59. NSmith New Zealand PAPO 12:06  
61. Manuel Horta (2) Portugal Gafanhori 12:11  
62. mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot 12:12  
63. HugoThorell Sweden OK Ravinen 12:18  
64. bjöppa (2) Denmark West Ham United 12:26  
65. gvtoukc France TSN 12:28  
65. Andrzej Brandt (2) Poland Nonstop Adventure 12:28  
67. Ultimate Belarus O'Belarus 12:29  
68. BradLund South Africa Tuks-O 12:33  
69. Laura9 (2) New Zealand OHV 12:34  
70. IvK Sweden Freluga Farmers 12:36  
71. Eliasson (2) Sweden GMOK 12:39  
72. PHJ65 Finland SuSe 12:40  
73. Jopo (2) Finland ASKÖ HD 12:42  
74. matzeg Austria OLC Graz 12:47  
75. jeb France VSO 12:49  *****
76. Tintin93 Sweden Tullinge Sk 12:51  
77. artem (2) Ukraine 12:56  
78. Szmulek Poland MlodeOrly 12:57  
79. Padrin-o Spain OK rabonen 13:10  
80. ON (2) FIAV VSO 13:16  
81. Riento Finland Lappeen Riento 13:17  
82. GS2013 Brazil COSAM 13:21  
83. Felloop Czech Republic Lokomotiva Pardubice 13:37  
84. Hampus Nyström Sweden IF Hagen 13:39  
85. Zaxar Belarus Azimyt 13:49  
86. tio Pepe Sweden Kalmar 13:54  
86. Baune Denmark OK Roskilde 13:54  
86. Rozhok (2) Belarus O'Belarus 13:54  
89. serpiepe Latvia Mezmalas MTB 13:57  *****
90. wejo Sweden Småland 13:59  *****
91. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 14:09  
92. rainrunner Austria HSV OL 14:13  
93. Empa Sweden Freluga Farmers 14:18  
93. Tel_Shadud Israel Izrael Orienteering Club 14:18  *****
95. Laage Denmark OK Roskilde 14:19  
96. Senya Belarus O'Belarus 14:24  
97. Baumann Edouard Switzerland SKOG 14:26  
98. MOR Brazil PAM-BR 14:31  
99. Kajsa Sweden OK Orion 14:32  
100. perwhite France KLS 14:33  *****
101. Akva Ukraine Odessa 14:43  *****
102. OliB Switzerland SKOG 14:49  
103. Nazar (2) Ukraine Taliban 14:54  
104. ale France france 14:58  
105. Masah Japan 14:59  *****
106. LOLLY Zambia SuperHeros 15:01  
106. Goodzoo France OTB 15:01  
108. MikkelBuchgreitz (8) Denmark Søllerød 15:03  
109. Fgarcan Spain Colmenar 15:17  
110. Gavin United States BAOC 15:32  *****
111. Fippe94 Sweden Stora Tuna OK 15:36  
112. malin94 (2) Sweden OK TYR 16:00  
113. edge Sweden trollhättans sok 16:02  
114. TruPlu Sweden Suraarmaravtegel 16:06  
115. Halogen Turkey IOK 16:07  
116. Lena Coradinho Portugal Gafanhori 16:17  
116. Adair MS Brazil CODD 16:17  
118. engstrom Sweden OK Orion 16:37  
119. Trying Sweden 17:15  
120. jpasturiza Brazil COSAN 17:40  
121. Huge Eug (2) New Zealand PAPO 17:50  
122. Jadir Brazil COC 17:53  
123. Klfr Sweden 17:59  
124. Meghan (2) Canada GVOC 18:01  
125. Heidi Yu Hong Kong HKIOF 18:27  
126. Alexander Haring (2) Austria WAT 18:30  *****
127. bjöppa (3) Denmark West Ham United 18:34  
128. terka Czech Republic Tatran Jablonec 18:39  
129. MikkelBuchgreitz (5) Denmark Søllerød 19:31  
130. MikkelBuchgreitz (3) Denmark Søllerød 19:53  
131. André LALANDE New Caledonia Convergence 19:58  
132. Daina Saltuma Latvia Mezmalas MTB 20:00  
133. Linus Sweden 20:04  *****
134. Rozhok Belarus O'Belarus 20:05  
135. rico76 France COBS 20:25  
136. MikkelBuchgreitz (6) Denmark Søllerød 20:32  
137. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 20:33  
137. Runner99 Canada 20:33  
139. Moi c moi New Caledonia Atlas 20:47  
140. HV Finland Tampereen Pyrintö 21:40  
141. grigoras sorin Romania Cronos Barlad 22:02  
142. Nazar Ukraine Taliban 22:32  *****
143. SINED France OPA Montigny 23:00  *****
144. Martin Pettai Estonia 24:16  *****
145. Joacil Brazil CORELE 25:36  
146. MikkelBuchgreitz Denmark Søllerød 31:50  
147. vschetchikov Russian Federation legenda 35:17  
148. bageli (2) Finland Vehkalahden Veikot 48:28  
Waldemar 98 Sweden OK Roslagen dnf  
Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec dnf  *****
Aaroz Finland Lappeen Riento dnf  
Yury Russian Federation Strogino dnf  
ErikH Sweden Chesthair OK dnf  
muni Switzerland SKOG dnf  
Mariule Lithuania OK Javonis dnf  
OL-HenrikH Sweden västerås sok dnf  
O-funk Norway Tyrving dnf  
Vladimir Koltunov Russian Federation MTBO SPb Club dnf  
Jamie New Zealand PAPO dnf  
J. Kleemola Finland Eksymä dnf  
daglof Norway Hamar OK dnf  
OL-HenrikH (2) Sweden västerås sok dnf  
MikkelBuchgreitz (2) Denmark Søllerød dnf  
Shamus Morrison (2) New Zealand WOC dnf  
Toriagus (2) Sark Södertälje Nykvarn Orientering dnf  
BertBennett (2) Australia Gold Seekers NSW dnf  
OLKy (2) Australia RockyRoads dnf  
Vitaliy Mayorov (2) Russian Federation O'Belarus dnf  
muni (2) Switzerland SKOG dnf  
shurik (2) Ukraine OK Orion dnf  
Dalis99 (2) Sweden ok roxen dnf  
Davidtoll (2) Andorra grions dnf  
BradLund (2) South Africa Tuks-O dnf  
Fill (2) Russian Federation O'Belarus dnf  
Robert Barcik (2) Slovakia Ok Kåre dnf  
OL-HenrikH (3) Sweden västerås sok dnf  
BertBennett (3) Australia Gold Seekers NSW dnf  
Eliasson (3) Sweden GMOK dnf  
Vitaliy Mayorov (3) Russian Federation O'Belarus dnf  
OL-HenrikH (4) Sweden västerås sok dnf  
MikkelBuchgreitz (4) Denmark Søllerød dnf  
Vitaliy Mayorov (4) Russian Federation O'Belarus dnf  
MikkelBuchgreitz (7) Denmark Søllerød dnf  
MikkelBuchgreitz (9) Denmark Søllerød dnf