Catching Features

[OCAD] Ängarna(Lugnet)

Open:08:00 Feb 16 2013
Close:08:00 Feb 27 2013
Map:/Ängarna/events/Ängarna(Lugnet)/day1/Sprint.course
Created by:JonasG
Description:This is my second try converting an ocad into CF, I think this turned out much better! This is where EOC sprint finals took place. WT: 9:00 min
Avg Rating:2.4 / 5.0 (20 votes)

Results

87 official (+23 reruns) 12 comments

1. J. Kleemola Finland Eksymä 8:58  
2. Bobafett Sweden Attunda OK 9:02  
3. Orienterik Norway NTNUI 9:42  
4. hunkhammar Sweden OLGY Slayers 9:52  
5. SG Sweden IF Rigor 9:54  
6. lost Switzerland 10:05  
7. Danskeman Sweden Pan-Kristianstad 10:31  *****
8. Hjortronet Sweden Attunda OK 10:39  
9. R.S Italy 10:44  
10. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 10:54  
11. jean France VSO 11:07  
12. Daynee Sweden OLGY Slayers 11:19  
13. Oskar Leinonen Sweden Karpen Suunnistajat 11:21  
14. Landli Sweden OLGY Slayers 11:28  
15. stampfo Italy www.tyrol2010.com 11:37  
16. georgG Austria OLC Graz 11:38  
17. mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot 11:42  
18. OrienterarN Sweden OLGY Slayers 11:50  
19. Baune Denmark OK Roskilde 11:56  
20. Ben Sand France viking 11:59  
21. ErikH Sweden Chesthair OK 12:06  *****
22. Roman France VSO 12:08  *****
23. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 12:11  
24. Florian Attinger Switzerland OL Zimmerberg 12:13  
25. MariusG Lithuania OK Ravinen 12:14  
26. Philochillo Austria OLC Graz 12:20  *****
27. Norbert Kulda Czech Republic SKS Forever 12:56  
28. Tintin93 Sweden Tullinge Sk 12:58  
29. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 12:59  *****
29. Bruno77 France OPA Montigny 12:59  
31. viktorfett Sweden Attunda OK 13:14  
32. Werner Sweden Karpen Suunnistajat 13:28  *****
33. jeb France VSO 13:33  *****
34. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 13:44  *****
35. Trying Sweden 13:49  
36. IvK Sweden Freluga Farmers 14:01  
37. Pauls Liepins Latvia Town dummies 14:30  
38. Pekka Rantala Finland Suunta-Sepot 14:31  
39. Terkelsen Finland LS-37 14:36  
40. Doyle Australia CHOC 15:47  
41. Everton Markus Brazil COSM 16:19  
42. Gafr Norway Team Skauen 16:27  
42. Roman Bond Russian Federation Malungs OK 16:27  
44. tio Pepe Sweden Kalmar 16:35  *****
45. perwhite France KLS 16:52  
46. dmi Ukraine fancy 17:00  
47. Linus Sweden 17:22  *****
48. Yury Russian Federation Strogino 17:23  
49. Fabio Cruz Weis Brazil Natura CO 17:35  
50. Àëåêñàíäð Àëèìáåêîâ Russian Federation Spartak 18:16  
51. IdanNivut Israel Izrael Orienteering Club 18:34  *****
52. Waldemar 98 Sweden OK Roslagen 18:43  *****
53. gvtoukc France TSN 18:46  
54. Romero Bandeira Brazil coyote 19:17  
55. Baumann Edouard Switzerland SKOG 19:22  
56. Krasimir Bulgaria Trapezica 19:54  *****
57. grigoras sorin Romania Cronos Barlad 20:42  
58. nrebelo Portugal Ori-Estarreja 23:15  
59. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 23:48  
60. Moi c moi New Caledonia Atlas 23:51  
61. elias Norway Nydalen SK 25:02  
62. Joacil Brazil CORELE 29:12  
63. SINED France OPA Montigny 33:35  *****
64. Jadir Brazil COC 33:42  
65. vschetchikov Russian Federation legenda 35:18  
66. Viktor Berg Sweden Leksands OK 44:01  
67. Irene Switzerland OLG Säuliamt 46:00  
Nuno Pires Portugal Ori-Estarreja dnf  
Pale Finland Vehkalahden Veikot dnf  *****
Mariule Lithuania OK Javonis dnf  
CillinC Ireland Raping Routechoices dnf  
Moa Sweden SNO dnf  
janands Norway Team Pez And Snapple dnf  *****
Vorob'ev Vladimir Moldova Tiras-Orient dnf  
LPasturiza Brazil COSaM dnf  
Yosyp Ukraine dnf  
Riento Finland Lappeen Riento dnf  
Jompe Sweden HBMB dnf  
Ali Sweden OLGY Slayers dnf  *****
fedevenice Italy OrTarzo dnf  
Infinite Ways Austria LAC dnf  
André LALANDE New Caledonia Convergence dnf  
NSmith New Zealand PAPO dnf  
JS Sweden OK Kullingshof dnf  
bruce u Uganda :) dnf  
Vorient Ukraine Volyn-O dnf  
Dalis99 Sweden ok roxen dnf