Catching Features

Sprint-OL Day 1/3

Open:08:00 Sep 13 2010
Close:08:00 Sep 28 2010
Map:/sprintmap/events/Sprint-OL/day1/sprint1.course
Created by:OggePogge
Description:OBS! Highlight 2-3 legt!! OBS ! Fantasy map, 5m ekv.
Avg Rating:3.7 / 5.0 (38 votes)

Results

223 official (+73 reruns) 22 comments

1. SlaR Sweden OK Computer 8:54  
2. Lakedaimon Finland Vehkalahden Veikot 9:03  *****
2. Razz. Sweden OK Linné 9:03  
4. MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 9:08  *****
5. Jakenm Sweden Gävle OK 9:11  
6. Ljung Sweden IKHP 9:12  *****
7. Daynee Sweden OLGY Slayers 9:15  
8. mansen Sweden GMOK 9:16  *****
9. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 9:18  
10. Pale Finland Vehkalahden Veikot 9:21  
11. apnurmee Finland Kalevan Rasti 9:25  
12. Sergey Shorokhov Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 9:27  
13. Knubbe Sweden OK Computer 9:29  
14. sundlof Sweden Gävle OK 9:30  
15. OBT France KLS 9:31  *****
16. Êîðñàð Ukraine Monolit 9:44  
17. mr Sweden OK Linné 9:47  *****
18. Grangren Sweden OLGY Slayers 9:52  
19. Ivo Kamenarov Bulgaria Stora Tuna OK 9:59  
20. Olof Sandgren Sweden OL4 10:02  *****
20. Ludvig Eriksson Sweden SNO 10:02  *****
22. jeschke Austria OLG Stroeck 10:03  *****
22. Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL 10:03  *****
24. rutten Norway NTNUI 10:04  
25. mogd001 New Zealand OK Linné 10:09  *****
26. Klll Denmark neXus OK 10:14  
27. Ðóñåöêèé Ñåðãåé Ukraine 10:17  
28. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 10:20  *****
28. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 10:20  *****
30. Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara 10:21  
30. antfor Sweden L-100 IF 10:21  
32. Challe Sweden Rehns BK 10:30  
33. Paul_Sirum Norway Frol IL 10:34  
33. Jocke78 Sweden 10:34  
35. LarZsa Sweden Hestra IF 10:38  
36. RUSIA Guernsey monolit 10:42  
37. Sami Norway Freidig 10:43  *****
38. T6nis Estonia Rakvere OK 10:49  
39. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 10:52  
40. janands Norway Team Pez And Snapple 10:54  
40. Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec 10:54  
42. Högis Sweden OK Räven 10:57  
43. Martin_Regborn Sweden Hagaby GoIF 10:59  
44. VoiToi Czech Republic ToiToi Team 11:08  
45. Charlie the Unicorn Austria WiN Team 11:10  
46. Andersen Sweden IK Gandvik 11:12  
47. Grueni Austria Youth Team Austria 11:19  
47. Karschtl Germany USV TU Dresden 11:19  
49. Kojon Netherlands HOC93 11:23  *****
50. Olman Sweden Byasjöns OK 11:28  
51. Fippe94 Sweden Stora Tuna OK 11:32  
52. Korik Ukraine 11:35  
53. Heggo Sweden OL4 11:38  *****
54. color Switzerland converter 11:39  
55. Daniels Sweden Attunda OK 11:40  
56. lill-erik Sweden OLGY Slayers 12:01  
57. Forzza Sweden Motala aif ol 12:03  
58. go straight Austria OCFF 12:04  
59. Jens Sweden Furåsens OK 12:10  
60. Krügerol Germany OK Ravinen 12:18  
61. stevegregg United States BAOC 12:19  
62. anjo Sweden OK Orion 12:22  
63. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 12:24  
64. antonsson Bhutan Eksjö SOK 12:26  
65. gvtoukc France TSN 12:29  
66. rossmaxmo New Zealand HBOC 12:32  
66. Frzfrz Austria OJE Wappler 12:32  
68. Tof France Annecy SO 12:33  
69. LPasturiza Brazil COSaM 12:51  
70. Simon Kappel Sweden Haninge SOK 13:02  *****
71. Bobafett Sweden Attunda OK 13:04  
72. Zhukov Russian Federation Sportident.ru 13:11  
73. Seba Italy Eksjö SOK 13:17  *****
74. Slava Druzhinin Ukraine Kiev 13:23  
75. sparven Sweden IKHP 13:24  
76. Anden Bhutan Eksjö SOK 13:26  *****
77. Eliasson Sweden GMOK 13:31  
78. Vegard Ressem Norway Frol IL 13:33  
79. Jompe Sweden HBMB 13:45  
80. ozq Finland Espoon Suunta 13:50  
81. DBS Oggi Sweden OLGY Slayers 14:04  
82. Didde Sweden OLGY Slayers 14:05  
83. Peter Eriksson Russian Federation LInköpings OK 14:26  
84. Steken Sweden IF Rigor 14:37  
85. Mala Sweden Hestra IF 14:41  
86. Vitaliy Mayorov Russian Federation O'Belarus 14:58  *****
87. GeneO New Zealand NWOC 15:17  *****
88. ais United Kingdom syo 15:23  
89. Oeil de Lynx France VSO 15:25  
90. Vojcek Czech Republic SSU 15:29  
91. MH Norway NTNUI 15:33  *****
92. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 15:34  *****
93. andre de veirman Belgium trol 15:40  
93. Krasimir Bulgaria Trapezica 15:40  
93. terka Czech Republic Tatran Jablonec 15:40  
96. Jönu Switzerland OLV Hindelbank 15:51  
97. Bertram Denmark Tisvilde hegn OK 15:52  
98. VL Sweden Hagaby GoIF 16:09  
99. davida Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 16:16  *****
100. jeb France VSO 16:20  *****
100. Meissi Finland Lappeen Riento 16:20  
102. Ben Sand France viking 16:29  
103. Joe Berg Sweden OK Älgen 16:34  
104. Bu² France VSO 16:43  
105. Tiago Romao Portugal Gafanhori 16:44  
106. Jonas Ressem Norway Frol IL 17:44  
107. Doogi111 France VASCO 17:49  
108. Hjerrild Denmark neXus OK 17:59  
109. Moren-o Spain OK Rabonen 18:08  
110. HV Finland TP 18:16  *****
111. Øyvind Norway NTNUI 18:39  
112. Signe Edsen Denmark Nordvest ok 18:48  
113. BB King Sweden ÖOK 19:18  
113. Vasili Ukraine Kiev 19:18  
115. nacho rubio Spain ALCON 19:26  *****
116. halali Switzerland OLG Bern 19:45  
117. Lom Russian Federation SportIdent.ru 20:47  
118. Baumann Edouard Switzerland SKOG 20:53  *****
119. Emiliyan Onoufriev Bulgaria Sever Pleven 21:04  
120. Charlie DeWeese United States WCOC 21:07  
121. faure gwenael France VSO 21:26  *****
122. Philochillo Austria OLC Graz 21:46  *****
123. Jakob Andersson Bhutan Bredaryds SOK 21:48  
124. Storesandgubben Norway Express 21:50  *****
125. Linus Sweden 22:12  *****
126. Irina Russian Federation o-sport.ru 22:58  
127. Pekka Rantala Finland Suunta-Sepot 24:15  
128. Turdus Sweden OK Älgen 24:17  
129. Matej Kamenický Czech Republic Lokomotiva Pardubice 24:37  *****
130. grigoras sorin Romania Cronos Barlad 24:55  
131. Nils Schmiedeberg Germany Turbine Neubrandenburg 26:09  
132. Skodak Czech Republic Slavia Liberec Orienteering 26:22  
133. Mille Sweden OK Roxen 26:55  
134. Jan Petržela Czech Republic Loko Trutnov 27:22  
135. Filip Wadsten Sweden OK Landehof 28:06  
136. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 28:26  
137. Chy Nick Ukraine Odessa 28:28  
138. Ura Russian Federation 29:49  
139. jean France VSO 31:16  
140. Ñåðãåé Russian Federation ÑÄÞØ 32:31  
141. arthurd United States ROC 36:11  
142. Preta Brazil Kaapora O.C. 37:14  
143. Leyo New Zealand 38:13  *****
144. Klasse Sweden SOK 39:35  
145. Donald Duck Australia ALT 50:13  
146. Lutz Germany Treptower SV 1949 e.V. 51:07  
147. Anotylus Spain ALCON 67:20  
148. Lobo Brazil Fuzileiros Navais 103:05  
Warti der Kornkreiscowboy Austria ASKÖ Henndorf dnf  
Vexi Finland Rajamäen Rykmentti dnf  
Alri Sweden OK Linné dnf  
Ola Norway Skeid dnf  
Akva Ukraine Odessa dnf  
Vicko Czech Republic SSU dnf  
korv British Antarctic Territory Absolut OK dnf  
Irene Switzerland OLG Säuliamt dnf  
Erik Bommarn Sweden Gävle OK dnf  
engstrom Sweden OK Orion dnf  
Philipp Koch Germany OC Schwaben dnf  
Karl D Sweden OL-Teamet dnf  
Trying Sweden dnf  
wejo Sweden Småland dnf  
KaiserChief Austria ASKÖ Henndorf dnf  
Brzi Slovenia OKB dnf  
King of Tol Italy www.tyrol2010.com dnf  
tio Pepe Sweden Kalmar dnf  
A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 dnf  
Kreiberg Denmark OK Roskilde dnf  
Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund dnf  
Kobrik Czech Republic TATRAN JABLONEC dnf  
Rulle Sweden IFK Göteborg dnf  
Helder Marcolino Portugal GD4C dnf  
Kjes Denmark OK-SNAB dnf  
LSV Ukraine O-club dnf  
CillinC Ireland Raping Routechoices dnf  
matthias bryner Switzerland OLK Argus dnf  
Gosha18 France VHSO dnf  
Falck´en Denmark Tisvilde Hegn OK dnf  
Anders Olsson Sweden Gävle dnf  
JH Finland MS Parma dnf  
Johnny Rahlen Sweden OK Ravinen dnf  
Vinogradov Mikhail Russian Federation Alfta-Ösa OK dnf  *****
Moa Sweden SNO dnf  
pablo barahona Spain ALCON dnf  
Val France Orient'alp dnf  
jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers dnf  *****
yann France EMHM dnf  
elias Norway Nydalen SK dnf  
Kea Spain RiOjA-O dnf  
chusmiya Spain Alcon dnf  
doddo Switzerland ok ravinen dnf  
wangis Sweden OLGY Slayers dnf  
DanielBarkasz Romania CSU Craiova dnf  
blazo Serbia Rtanj dnf  
jamesmili France asope dnf  
Tori Kyrgyzstan Vimmerby OK dnf  
Vilperi Finland Kalevan Rasti dnf  
Zbynek Finland Lappeen Riento dnf  
Gustaf Sweden OK Hällen dnf  
Riento Finland Lappeen Riento dnf  
Freddie Sweden dnf  
Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov dnf  
Apetren Sweden GMOK dnf  
Markus Allemann Switzerland SKOG dnf  
noe France VSO dnf  
Run Fast Finland Yzol dnf  
Remy Switzerland OLG Skandia dnf  
obro Denmark thok dnf  
Simon Thrane Denmark OK HNIE dnf  
leckan Sweden ORIENTERINGSKLUBBEN OK KARE dnf  
Soetiss Sweden OK Renen dnf  
Bandyerik Sweden Målilla OK dnf  
Henrik Andersson Sweden Bredaryds SOK dnf  
Thomas Natvig Norway NTNUI dnf  
Eric Nauru Ultra Boys dnf  
filip trofast Sweden bredaryds SOK dnf  
Banne Cayman Islands Sol-Boyz dnf  
Lariz Finland Vehkalahden Veikot dnf  
vasily Ukraine Kiev dnf  
Amber New Zealand HBOC dnf  
Tarjei V Norway Heming OL dnf  
monteverdi1020 Austria OK Gittis Klosterneuburg dnf  
MC2 Great Britain RainoMesa dnf