Catching Features

Ojer Middle

Open:08:00 Sep 21 2010
Close:07:45 Oct 07 2010
Map:/Ojer/events/Ojer/day1/Middle.course
Created by:Kreiberg
Description:Quickly made map. Middle. Good luck
Avg Rating:4.9 / 5.0 (49 votes)

Results

147 official (+54 reruns) 24 comments

1. Pale Finland Vehkalahden Veikot 19:57  *****
2. Knubbe Sweden OK Computer 20:23  
3. mansen Sweden GMOK 20:25  *****
3. Ljung Sweden IKHP 20:25  *****
5. Eric Nauru Ultra Boys 20:34  *****
6. Daniels Sweden Attunda OK 20:42  
7. MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 20:43  *****
8. OBT France KLS 20:58  *****
9. Grangren Sweden OLGY Slayers 21:02  
10. Challe Sweden Rehns BK 21:04  
11. SlaR Sweden OK Computer 21:08  
12. wangis Sweden OLGY Slayers 21:11  
13. Jakenm Sweden Gävle OK 21:18  
14. Olof Sandgren Sweden OL4 21:19  
15. KalleBergman Sweden OK Ravinen 21:25  
16. A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 21:26  
16. sundlof Sweden Gävle OK 21:26  
18. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 21:27  *****
19. Yury Masnyy Russian Federation SKIRUNNER.RU 21:33  *****
20. mr Sweden OK Linné 21:43  
21. Alri Sweden OK Linné 21:49  
22. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 21:50  
23. antfor Sweden L-100 IF 22:01  
24. Forzza Sweden Motala aif ol 22:07  
25. MH Norway NTNUI 22:30  
26. hamilton Sweden OK Linné 22:31  
27. OggePogge Sweden IKHP 22:39  *****
28. anhaktov Russian Federation Sportident.ru 22:52  
29. jeschke Austria OLG Stroeck 22:56  
30. Eliasson Sweden GMOK 23:03  
31. Philochillo Austria OLC Graz 23:07  *****
32. rossmaxmo New Zealand HBOC 23:11  
33. mogd001 New Zealand OK Linné 23:15  
34. Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara 23:16  
35. Marcus Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 23:34  
36. go straight Austria OCFF 23:55  *****
37. erikblomgren Sweden Swedish Ski-O Mafia 24:03  
38. ittam Sweden IKHP 24:10  
39. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 24:11  
40. fabiomars Italy U.s Primiero 24:12  
41. ozq Finland Espoon Suunta 24:14  
42. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 24:19  *****
42. Elxigo Antarctica SOL-BoyZ 24:19  
44. Ben Sand France viking 24:21  
44. Red Sweden Ronneby OK 24:21  
46. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 24:35  
46. Tom Italy NTNUI 24:35  *****
48. Koliasik Russian Federation peppers 24:40  
49. color Switzerland converter 24:43  
50. Michael Granqvist Sweden OK Ravinen 24:53  
51. Tero Rist Antarctica OLV Baselland 25:03  
52. Tobias Kamenický Czech Republic Lokomotiva Pardubice 25:14  *****
53. gvtoukc France TSN 25:22  *****
54. Brzi Slovenia OKB 25:23  
55. cherries New Zealand HBOC 25:24  
56. Steken Sweden IF Rigor 25:32  
57. Henrik Andersson Sweden Bredaryds SOK 25:38  *****
58. JMH Finland Lappeen Riento 25:48  
58. GeneO New Zealand NWOC 25:48  *****
60. Grueni Austria Youth Team Austria 25:50  
61. Trying Sweden 25:53  
62. JH Finland MS Parma 26:18  
63. Artem Timakov Russian Federation Rostov-on-Don 26:32  
64. Bobafett Sweden Attunda OK 26:45  *****
65. andre de veirman Belgium trol 26:57  *****
66. Kojon Netherlands HOC93 27:01  *****
66. Seba Italy Eksjö SOK 27:01  *****
68. Daniel Sweden OK Älgen 27:08  
69. Fippe94 Sweden Stora Tuna OK 27:20  
70. Vicko Czech Republic SSU 27:39  
70. Ugglan Sweden Malungs OK 27:39  *****
72. Mala Sweden Hestra IF 27:45  
73. janands Norway Team Pez And Snapple 28:07  *****
74. Ben France TAD 28:35  *****
75. T6nis Estonia Rakvere OK 28:46  
76. Ivar Lundanes Norway Södertälje-Nykvarn Orientering 29:00  
77. Krasimir Bulgaria Trapezica 29:07  
78. Olman Sweden Byasjöns OK 29:11  
79. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 29:36  *****
80. Tof France Annecy SO 29:54  
81. offa Sweden Tuna 30:03  
82. LPasturiza Brazil COSaM 30:34  *****
83. Kobrik Czech Republic TATRAN JABLONEC 31:00  
84. JimmyStardust Norway IL Tyrving 31:05  *****
85. bigluc Italy Polisportiva Masi 31:31  *****
86. leckan Sweden ORIENTERINGSKLUBBEN OK KARE 31:34  *****
87. Ola Norway Skeid 32:47  
88. tio Pepe Sweden Kalmar 33:23  
89. Meissi Finland Lappeen Riento 33:35  
90. RUSIA Guernsey monolit 33:50  
91. honzau United States SDO 34:22  
92. Jan Petržela Czech Republic Loko Trutnov 35:30  
93. Bandyerik Sweden Målilla OK 37:13  
94. Nils Schmiedeberg Germany Turbine Neubrandenburg 37:46  *****
95. Pekka Rantala Finland Suunta-Sepot 39:39  
96. Terkelsen Finland LS-37 40:21  
97. Joel Sweden SOK68 41:35  
98. Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov 43:00  
99. lostinthewood Cocos Islands AAA 43:33  *****
100. jean France VSO 44:03  
101. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 46:47  *****
102. Oeil de Lynx France VSO 50:25  
103. Vorob'ev Vladimir Moldova Tiras-Orient 59:30  
104. Baumann Edouard Switzerland SKOG 60:21  *****
105. Riento Finland Lappeen Riento 62:52  *****
106. CHUCHI NIETO Spain NAVALCAN 68:45  
107. hakono Norway Halden SK 69:59  
108. andis Latvia azimuts 72:03  *****
109. Linus Sweden 73:45  *****
110. Klasse Sweden SOK 76:06  
111. PoznaAndras Hungary VBTSE 80:39  
112. faure gwenael France VSO 92:22  *****
Mélanie France HVO dnf  *****
jeb France VSO dnf  *****
Storesandgubben Norway Express dnf  
Aakoo Finland dnf  
bzou France Dijon dnf  
korv British Antarctic Territory Absolut OK dnf  
Lauri Heikka Finland SK Teurastajat dnf  
Razz. Sweden OK Linné dnf  
sparven Sweden IKHP dnf  
*Anton* Sweden Strängnäs Malmby OL dnf  
Karl D Sweden OL-Teamet dnf  
Daynee Sweden OLGY Slayers dnf  
Mighty Quinn Sweden SOL-BoyZ dnf  
Ekhard Denmark neXus OK dnf  
Klll Denmark neXus OK dnf  
Affro Sweden Falköpings AIK OK dnf  
Captain Quark New Zealand Red Kiwis dnf  
yonigr Israel IZRAEL dnf  
Turdus Sweden OK Älgen dnf  
birk Norway Konnerud dnf  
Paul_Sirum Norway Frol IL dnf  
blazo Serbia Rtanj dnf  
Luis Martin Spain Toledo-o dnf  
Zbynek Finland Lappeen Riento dnf  
Bu² France VSO dnf  
Jonas Ressem Norway Frol IL dnf  
Vegard Ressem Norway Frol IL dnf  
runit Canada GHO dnf  
Didde Sweden OLGY Slayers dnf  
Skodak Czech Republic Slavia Liberec Orienteering dnf  
Banne Cayman Islands Sol-Boyz dnf  
KODAY Spain IBON dnf  
Matej Kamenický Czech Republic Lokomotiva Pardubice dnf  
Espen_Sundsvik Norway Frol IL dnf  
mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot dnf