Catching Features

Ojer 2.0 Middle

Open:08:00 Sep 24 2010
Close:07:45 Oct 10 2010
Map:/Ojer 3/events/Ojer 2.0/day1/Middle.course
Created by:Kreiberg
Description:Good luck.
Avg Rating:4.6 / 5.0 (39 votes)

Results

140 official (+67 reruns) 11 comments

1. MCmack Sweden Kexholms SK 23:49  *****
2. MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 23:52  *****
3. Knubbe Sweden OK Computer 25:06  *****
4. Alri Sweden OK Linné 25:11  
5. mansen Sweden GMOK 25:36  *****
6. Daniels Sweden Attunda OK 25:37  
7. mr Sweden OK Linné 25:40  *****
8. Pale Finland Vehkalahden Veikot 25:55  *****
9. Challe Sweden Rehns BK 25:57  
10. Eliasson Sweden GMOK 26:31  
11. Olof Larén-Sandgren Sweden Växjö OK 26:35  *****
12. OBT France KLS 26:45  *****
13. Matsubitsu Finland Vehkalahden Veikot 26:49  
14. sundlof Sweden Gävle OK 27:07  
15. wangis Sweden OLGY Slayers 27:11  *****
16. OggePogge Sweden IKHP 27:47  
17. sparven Sweden IKHP 27:51  
18. Ljung Sweden IKHP 27:54  *****
19. janands Norway Team Pez And Snapple 28:11  
19. Temyakov Andrey Russian Federation Rostov-on-Don 28:11  
21. Razz. Sweden OK Linné 28:13  
22. Goran Winblad Sweden Rehns BK 28:45  *****
23. Valverde Sweden OK Hällen 29:47  
24. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 29:59  
25. MH Norway NTNUI 30:01  *****
26. color Switzerland converter 30:16  
27. Mala Sweden Hestra IF 30:20  
28. SlaR Sweden OK Computer 30:21  
29. PHJ65 Finland SuSe 30:50  
30. Steken Sweden IF Rigor 30:54  
31. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 31:07  *****
32. Yury Masnyy Russian Federation SKIRUNNER.RU 31:09  *****
33. Mange Sweden FK Göingarna 31:13  
34. mogd001 New Zealand OK Linné 31:41  
35. JMH Finland Lappeen Riento 31:58  
36. BABSY Israel Ramat Hasharon 32:13  
37. Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec 32:17  
38. Ben Sand France viking 32:42  
39. rossmaxmo New Zealand HBOC 33:26  
40. LPasturiza Brazil COSaM 33:44  *****
41. Fippe94 Sweden Stora Tuna OK 34:29  
42. Krasimir Bulgaria Trapezica 34:41  
43. GeneO New Zealand NWOC 34:42  *****
44. gvtoukc France TSN 35:30  *****
45. jeschke Austria OLG Stroeck 36:29  
46. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 37:50  
47. Mariana Moreira Portugal CPOC 37:57  
48. hea Sweden VBOL 38:21  
49. andre de veirman Belgium trol 38:36  
50. Skodak Czech Republic Slavia Liberec Orienteering 38:39  
51. RUSIA Guernsey monolit 39:09  
52. LSV Ukraine O-club 39:39  
53. Henrik Andersson Sweden Bredaryds SOK 40:25  
54. SV Finland VaHa 41:44  
55. Jakob Andersson Bhutan Bredaryds SOK 42:07  
56. Olman Sweden Byasjöns OK 45:46  
57. tio Pepe Sweden Kalmar 47:17  
58. lostinthewood Cocos Islands AAA 48:55  
59. Doogi111 France VASCO 49:39  
60. Terkelsen Finland LS-37 50:33  
61. leckan Sweden ORIENTERINGSKLUBBEN OK KARE 51:32  
62. mam Laos mama 52:00  
63. Artem Timakov Russian Federation Rostov-on-Don 52:08  *****
64. BB King Sweden ÖOK 53:33  
65. Joel Sweden SOK68 54:00  *****
66. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 54:17  *****
67. Storesandgubben Norway Express 55:04  *****
68. nacho rubio Spain ALCON 57:13  *****
69. Vitaliy Mayorov Russian Federation O'Belarus 59:29  *****
70. Baumann Edouard Switzerland SKOG 60:48  *****
71. Tomo Sweden OK Skogsvargarna 61:22  *****
72. MariusG Lithuania OK Ravinen 63:56  
73. honzau United States SDO 65:09  
74. Ura Russian Federation 71:32  *****
75. faure gwenael France VSO 85:08  *****
76. birk Norway Konnerud 91:41  
77. jean France VSO 112:20  
78. PoznaAndras Hungary VBTSE 113:14  
79. clarie United Kingdom ESOC 130:33  
Mat6911 France LRACO dnf  
apnurmee Finland Kalevan Rasti dnf  
jeb France VSO dnf  *****
kwtk1 New Zealand NW dnf  
agustincb Spain Calasparra dnf  
Lakedaimon Finland Vehkalahden Veikot dnf  
bzou France Dijon dnf  
korv British Antarctic Territory Absolut OK dnf  
Ivar Lundanes Norway Södertälje-Nykvarn Orientering dnf  
Segisteg Sweden dnf  
Nils Schmiedeberg Germany Turbine Neubrandenburg dnf  
Karl D Sweden OL-Teamet dnf  
Trying Sweden dnf  
Daynee Sweden OLGY Slayers dnf  
Frzfrz Austria OJE Wappler dnf  
Grangren Sweden OLGY Slayers dnf  
fabiomars Italy U.s Primiero dnf  
Ñåðãåé Russian Federation ÑÄÞØ dnf  
A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 dnf  
Ekhard Denmark neXus OK dnf  
Hjerrild Denmark neXus OK dnf  
MishaMatveev United States QOC dnf  
Jocke78 Sweden dnf  
Jakenm Sweden Gävle OK dnf  
-=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus dnf  *****
SERG Russian Federation dnf  
Captain Quark New Zealand Red Kiwis dnf  
Linus Sweden dnf  
Paul_Sirum Norway Frol IL dnf  
Vorob'ev Vladimir Moldova Tiras-Orient dnf  
antfor Sweden L-100 IF dnf  
Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara dnf  
DanielBarkasz Romania CSU Craiova dnf  
Jan Petržela Czech Republic Loko Trutnov dnf  
Forzza Sweden Motala aif ol dnf  
Lulu United Kingdom SYO dnf  
Bobafett Sweden Attunda OK dnf  
Riento Finland Lappeen Riento dnf  
go straight Austria OCFF dnf  *****
Sergey Shorokhov Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass dnf  
hikook Mali hhoc dnf  
Jonas Ressem Norway Frol IL dnf  
Vegard Ressem Norway Frol IL dnf  
Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov dnf  
mortenlarsen Denmark OK GORM dnf  
Nataliya Russian Federation dnf  
Markus Allemann Switzerland SKOG dnf  
runit Canada GHO dnf  
Didde Sweden Nyköpings OK dnf  
Philochillo Austria OLC Graz dnf  
Charlie the Unicorn Austria WiN Team dnf  
Remy Switzerland OLG Skandia dnf  
Leyo New Zealand dnf  *****
Ulrik Astrup Norway Heming dnf  
Eric Nauru Ultra Boys dnf  
Banne Cayman Islands Sol-Boyz dnf  
Matej Kamenický Czech Republic Lokomotiva Pardubice dnf  *****
MC2 Great Britain RainoMesa dnf  
Usain Bolt Jamaica Kingston dnf  
Tobias Kamenický Czech Republic Lokomotiva Pardubice dnf  
mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot dnf