Catching Features

Training Race 2

Open:07:00 May 09 2016
Close:07:00 May 18 2016
Map:/Platte-Dürrgraben Training 1/events/Platte-Dürrgraben Training 1/day1/Training 2.course
Created by:Philochillo
Description:Short Training Race, under 10 min., map is Platte-Dürrgraben, speed is reduced by 33% and forest is less dense, for all who have troubles to handle the fast CF speed!
Avg Rating:3.0 / 5.0 (21 votes)

Results

86 official (+54 reruns) 9 comments

1. Paul_Sirum Norway Frol IL 9:06  *****
2. STEFFLER Brazil COSAM 9:09  
3. Ukhvanov Andrey Russian Federation bananza 9:17  
4. teme Finland IkNV 9:28  
5. WalAnd Sweden Gunsans Gossar 9:55  
6. Ali Sweden OLGY Slayers 10:05  
7. runit Canada GHO 10:07  
8. Ruslan2 Australia 10:08  
9. jpasturiza Brazil COSAN 10:13  
10. GS2013 Brazil COSAM 10:14  
11. Ben Sand France viking 10:46  
11. Didde Sweden Nyköpings OK 10:46  
13. Chy Nick Ukraine Odessa 10:47  
14. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 10:52  
15. Frzfrz Austria OJE Wappler 10:53  
16. Carl Josefsson Sweden Sävedalens AIK 10:54  
17. Mala Sweden Hestra IF 10:59  
18. Empa Sweden Freluga Farmers 11:01  
19. kamrat chrusjtjov Russian Federation Idrotts Föreningen Kamraterna 11:02  
20. smed Kenya . 11:31  
21. nicolas98 Switzerland olg thun 11:33  
22. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 11:34  
23. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 12:03  *****
24. Stenvikteam Norway Byåsen IL 12:08  
25. Lom Russian Federation SportIdent.ru 12:09  *****
26. andre de veirman Belgium trol 12:16  *****
27. tobes New Zealand Auckland OC 12:23  *****
28. jeb France VSO 12:24  
28. judas98 Sweden Attunda OK 12:24  
30. MariusG Lithuania OK Ravinen 12:31  
31. Ali baba Turkey mama mia 12:38  *****
32. oksove Norway Centrum OK 12:39  *****
33. Krasimir Bulgaria Trapezica 12:41  *****
33. Gustav Johnsson Sweden IFK Mora 12:41  
33. juliano pereira Brazil CODD 12:41  
36. Lille John Sweden Gunsans Gossar 12:54  
37. Trying Sweden 12:59  
38. LPasturiza Brazil COSaM 13:15  
39. DANSKEN Denmark danmark ok 13:17  
40. PHJ65 Finland SuSe 13:23  
41. Tyyppix Finland TP 13:25  
42. CCuelho Uruguay FUO 13:29  
43. mkietis Latvia Ozons 13:48  *****
44. grete Norway Skien OK 13:50  
45. bolibomba Switzerland Hasli OK 14:00  *****
46. bider1 United Kingdom Britol OK 14:02  
47. Pauls Liepins Latvia Town dummies 14:07  
48. Renato Brazil COSC 14:09  *****
49. mk77 France ze ouineurs 14:20  *****
49. Baumann Edouard Switzerland SKOG 14:20  
51. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 14:40  
52. ur Germany Berlin 14:59  
53. fasodes Ukraine Odessa 15:07  
54. billd United States wcoc 15:45  
55. engstrom Sweden OK Orion 16:13  
56. Adilson Mosquer Brazil CASUSA 16:47  
57. Joacil Brazil CORELE 17:09  
58. Konny Spain Orca Palencia 17:18  
59. Oliqi Germany OC Galaxy 18:23  *****
60. vschetchikov Russian Federation legenda 18:30  
61. MChub Ukraine Ottawa OC 20:16  
62. Irene Switzerland OLG Säuliamt 24:52  
63. Murre Svart Sweden LiTHe Vilse 32:22  
64. smaug Croatia ekipa 32:26  *****
Pale Finland Vehkalahden Veikot dnf  
DNF Sweden Stora Tuna OK dnf  
Philipp Koch Germany OC Schwaben dnf  
Ehheee Estonia OK Võru dnf  
Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers dnf  
janands Norway Team Pez And Snapple dnf  
mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot dnf  
bruce u Uganda :) dnf  
Landli Sweden OLGY Slayers dnf  
perwhite France KLS dnf  
energy1986 Russian Federation Serpuhov dnf  
Johan Olson Sweden IK Uven dnf  
Uffe Sweden Leksand dnf  
mr.walta Sweden Freluga Farmers dnf  
Fimpen Sweden CFCC dnf  
scout90909 Taiwan I-taiwan orienteering club dnf  
John Vallin2 Sweden OK Hedströmmen dnf  *****
Mattis Hallberg Sweden IK Uven dnf  
Pickeparon Sweden Ok Södertörn dnf  *****
Oskarspets Norway Freidig Orientering dnf  *****
Rom France VSO dnf  *****
mikeyA United Kingdom EUOC dnf