Catching Features

The cup 9

Open:06:00 Oct 13 2017
Close:04:45 Oct 30 2017
Map:/IrbeneCF West/events/IrbeneCF West E1/day1/CH9.course
Created by:mkietis
Description:One of the previous maps. No Swimming. WT around 44 min.
Avg Rating:4.9 / 5.0 (29 votes)

Results

71 official (+45 reruns) 9 comments

1. Acke Granbarr Sweden DödenBakomStyret 42:44  *****
2. Rom France VSO 43:42  *****
3. Pale Finland Vehkalahden Veikot 43:57  *****
4. janands Norway Team Pez And Snapple 44:55  
5. the confused Austria ASKÖ Henndorf 45:15  
6. Anton Uhov Russian Federation Ulsk 45:32  *****
7. jean France VSO 46:58  
8. B2OBK France KLS 47:32  
9. color Switzerland converter 47:42  
10. DBS Emei CARICOM DödenBakomStyret 49:04  
11. Landli Sweden Hestra IF 49:07  
12. teme Finland IkNV 50:13  
13. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 50:24  
14. JonasG Sweden Freluga Farmers 51:01  *****
15. WiGGLAREN Isle of Man Chesthair OK 53:09  *****
16. jeb France VSO 53:25  
17. Anton Källström Sweden Gunsans Gossar 54:13  
18. Carl Josefsson Sweden Sävedalens AIK 54:55  
19. WST New Zealand HBOC 54:56  
20. sc4dam Finland Vehkalahden Veikot 55:14  
21. Ben Sand France viking 55:36  
22. Beastly Canada Ottawa OC 56:21  
23. Everton Markus Brazil COSM 56:42  
24. Lindblom98 Sweden Ok Roxen 56:47  
25. oksove Sweden Centrum OK 57:26  *****
26. Nivut Israel TAO 57:44  
27. Krasimir Bulgaria Trapezica 57:48  *****
28. Trying Sweden 57:55  
29. runit Canada GHO 58:00  
30. CCuelho Uruguay FUO 58:04  *****
31. SUTTER Olivier France COBF 58:11  *****
32. Anders Haga Norway Raumar Orientering 58:33  
33. U1kan Sweden Umeå OK 58:44  
34. Pekka Rantala Finland Suunta-Sepot 59:19  
35. Jonas Leandersson 2 Midway Islands Örkelljunga FK 59:24  *****
36. Felloop Czech Republic Lokomotiva Pardubice 59:58  *****
37. Stepan Probka Russian Federation Ulsk 60:04  
38. John Wick European Union Killers 60:07  
39. Uffe Sweden Leksand 62:11  
40. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 62:38  
41. AlexMustafin Russian Federation Russia Start 62:46  *****
42. engstrom Sweden OK Orion 64:22  
43. Antonio Mariani Italy A.S.D. Orsa Maggiore 65:52  
44. bolibomba Switzerland Hasli OK 66:26  *****
45. nemytoff Russian Federation Ulsk 66:56  *****
46. ur Germany Berlin 67:27  *****
47. honzau United States SDO 67:32  *****
48. Baumann Edouard Switzerland SKOG 72:47  
49. Casper Skepp Sweden Sävedalens AIK 77:25  
50. Yury Russian Federation Strogino 77:46  
51. Alex-Meaow United States CROC 80:54  *****
52. OrjanC Sweden OK Skogsfalken 85:55  
53. Steffen Germany OC Schwaben 87:44  
54. Erwin Putzeys Belgium Trol 89:39  
55. billd United States wcoc 99:41  
56. HV Finland TP 101:49  *****
57. kellspants Wales SBOC 103:51  
58. Lakka Australia EN 105:36  *****
59. WN Chung Hong Kong HKOC 107:40  
60. MagnusIrestig Sweden Stigfinnarna 109:48  *****
61. PoznaAndras Hungary VBTSE 128:42  
Ivar Lundanes Norway Södertälje-Nykvarn Orientering dnf  
Arthur Raichmann Estonia LSF Pronoking Team dnf  
SERG Russian Federation dnf  
vschetchikov Russian Federation legenda dnf  
Crash United States CAOC dnf  
Forestaras Ukraine Volyn-O dnf  
Mad Moose France TAF dnf  *****
Mattis Hallberg Sweden IK Uven dnf  
Viktor Jemth Sweden IF Thor dnf  
Jakob Bermuda Hjärnarps OL dnf