Catching Features

Sprint

Open:08:00 Jul 27 2010
Close:08:00 Aug 03 2010
Map:/CFMC06_U3rd_Sinte_Mette/events/./day1/Course0.course
Created by:Jonas Ressem
Description:Sinte_mette
Avg Rating:4.3 / 5.0 (32 votes)

Results

136 official (+65 reruns) 14 comments

1. Robin L (2) Sweden FK Göingarna 11:09  
2. Robin Sweden FK Göingarna 11:13  
3. Êîðñàð Ukraine Monolit 11:17  *****
3. Ðóñåöêèé Ñåðãåé Ukraine 11:17  *****
5. Korik Ukraine 11:18  *****
6. jegger (3) Switzerland OLV Hindelbank 11:19  
7. Sergey Shorokhov (2) Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 11:24  
8. Vegard Ressem (2) Norway Frol IL 11:25  *****
8. RUSIA (2) Guernsey monolit 11:25  
10. Sergey Shorokhov (3) Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 11:26  
11. Ljung Sweden IKHP 11:29  
11. mansen Sweden GMOK 11:29  
11. Magnus_84 (2) Sweden OK Älvsjö Örby 11:29  
11. Sergey Shorokhov (4) Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 11:29  
15. Jonas Ressem (9) Norway Frol IL 11:31  
16. fasodes Ukraine Odessa 11:33  
16. test2 (2) East Timor test2 11:33  
18. Razí (3) Sweden OK Bävern 11:35  
19. wangis Sweden OLGY Slayers 11:36  *****
20. Nysse Sweden OK Tyr 11:37  
20. Robin (2) Sweden FK Göingarna 11:37  
22. DanielBarkasz Romania CSU Craiova 11:38  
22. Chy Nick (2) Ukraine Odessa 11:38  
24. rutten Norway Tyrving IL 11:39  
25. CillinC (2) Ireland Raping Routechoices 11:41  
25. janands Norway Team Pez And Snapple 11:41  
27. Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund 11:42  
28. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 11:43  
29. Paul_Sirum (2) Norway Frol IL 11:44  
29. thiago Brazil Fuzileiros Navais 11:44  *****
29. OggePogge (2) Sweden IKHP 11:44  
29. SlaR Sweden OK Computer 11:44  
33. T6nis Estonia Rakvere OK 11:46  
33. Andrew Sweden IFK Lidingö 11:46  
33. Ludvig Eriksson (2) Sweden SNO 11:46  *****
33. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 11:46  
37. Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec 11:47  
38. Didde (3) Sweden OK Kåre 11:49  
39. OggePogge Sweden IKHP 11:51  
40. Anton Dryankov (2) Russian Federation Nizhegorodec 11:53  
40. Anden Bhutan Eksjö SOK 11:53  *****
42. Daynee Sweden Nyköpings OK 11:54  
43. challe_swe Sweden IFK Mora 11:55  
43. Robin L Sweden FK Göingarna 11:55  
45. Lakedaimon Finland Vehkalahden Veikot 11:56  
46. Jonas Ressem (2) Norway Frol IL 11:57  
47. Erik Alexander Austria OLC Wienerwald 11:58  *****
48. Erik Bommarn Sweden Gävle OK 12:01  
48. LarZsa Sweden Hestra IF 12:01  
48. Bertram Denmark Tisvilde hegn OK 12:01  
51. HuggE Saudi Arabia SOL-BoyZ 12:02  
51. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 12:02  *****
53. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 12:03  *****
54. Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara 12:04  
54. Högis Sweden OK Räven 12:04  
56. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 12:05  
57. Wasted (2) Sweden IFK 12:06  
58. Kristo Estonia www.okilves.ee 12:07  
58. Heggo Sweden OL4 12:07  *****
58. Grann (2) Norway NTNUI 12:07  
61. jeb France VSO 12:09  *****
62. Jonas Ressem (10) Norway Frol IL 12:13  
63. Philochillo Austria OK Oachkatzlschwoaf 12:15  *****
64. nAoMi Austria NTNUI 12:18  
64. Simon Kappel Sweden Haninge SOK 12:18  *****
66. mahlberger Sweden Göteborg Majorna OK 12:19  
67. matze s. Austria OLC Wienerwald 12:21  
68. Ben Sand (2) France viking 12:22  
69. Karl D Sweden OL-Teamet 12:25  
69. Oeil de Lynx France VSO 12:25  
71. apnurmee Finland Kalevan Rasti 12:27  
72. jegger Switzerland OLV Hindelbank 12:28  *****
73. Val France Orient'alp 12:34  
74. Tiago Romao Portugal Gafanhori 12:37  
75. Grueni Austria Youth Team Austria 12:39  
76. Serg Doronin Russian Federation SneGoVik o-team 12:40  
77. MMoreira Portugal CPOC 12:41  
78. Ludvig Eriksson Sweden SNO 12:42  
78. eickhoff Sweden GMOK 12:42  
78. Riento Finland Lappeen Riento 12:42  
78. melkerjohansson Sweden OK Orion 12:42  
82. OJ United Kingdom SYO 12:43  *****
83. sparven Sweden IKHP 12:44  
84. andre de veirman Belgium trol 12:45  
84. sailormoon Austria SU Klagenfurt 12:45  
84. Olman Sweden Byasjöns OK 12:45  
84. color (2) Switzerland converter 12:45  
88. BeN'O France COCS 12:48  
89. shurik (2) Ukraine OK Orion 12:49  
90. Mr. H Austria OLC Wienerwald 12:50  
91. jegger (2) Switzerland OLV Hindelbank 12:52  
91. Andreu Spain colivenc 12:52  
93. Forzza Sweden Motala aif ol 12:53  
94. KaiserChief Austria ASKÖ Henndorf 12:54  
94. Jocke78 (2) Sweden 12:54  
96. Erik1234 Sweden Vänersborgs sk 12:56  *****
97. Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL 12:59  
98. Paul_Sirum Norway Frol IL 13:00  *****
99. Razí (2) Sweden OK Bävern 13:02  
99. gvtoukc (2) France TSN 13:02  
101. Jonas Ressem (4) Norway Frol IL 13:03  
102. CillinC Ireland Raping Routechoices 13:04  *****
103. Steffen Germany OC Schwaben 13:05  
104. antfor Sweden L-100 IF 13:06  
105. BäverPower Sweden OLGY Slayers 13:07  
106. Zbynek Finland Lappeen Riento 13:10  
106. malejs Latvia OK Meridians 13:10  
108. Nelsonn Portugal CPOC 13:12  
109. gvtoukc France TSN 13:13  
109. Bu² (2) France VSO 13:13  
111. David G Sweden IKHP 13:19  
112. Tof France Annecy SO 13:24  
112. stampfo (2) Italy brauch i ned 13:24  
114. Red (2) Sweden Ronneby OK 13:32  
115. Adam Bedrich Wanek (3) Czech Republic Loko Trutnov 13:34  
116. Jonas_91 Sweden Tullinge SK 13:46  
117. Didde (2) Sweden OK Kåre 13:47  
118. LPasturiza Brazil COSaM 13:50  *****
119. Anders Karlsson Sweden Tumba Mälarhöjden OK 13:52  
120. Masken Sweden OK Linné 13:54  *****
121. eddies Sweden OL-Teamet 13:56  *****
122. Helder Marcolino Portugal GD4C 13:57  
123. Trying Sweden 14:01  
123. Mala Sweden Hestra IF 14:01  
123. wejo Sweden Småland 14:01  *****
126. RUSIA Guernsey monolit 14:03  
127. Mille Sweden OK Roxen 14:10  
128. jasiekpol Poland MKS Pogoñ Siedlce 14:19  
129. Jonna Jungåker (2) Sweden Korsnäs IF OK 14:25  
130. Vegard Ressem Norway Frol IL 14:37  *****
131. yann France EMHM 14:38  
132. cherries (2) New Zealand HBOC 14:43  
133. Anton Dryankov (3) Russian Federation Nizhegorodec 15:07  
134. anjo Sweden OK Orion 15:09  
135. PHJ65 Finland SuSe 15:29  
135. Magnus_84 Sweden OK Älvsjö Örby 15:29  
137. Linus Landergren Sweden Hestra if 15:31  
138. tio Pepe Sweden Kalmar 15:48  
139. Didde Sweden OK Kåre 15:49  
140. Chy Nick Ukraine Odessa 15:54  
141. Vitaliy Mayorov (2) Russian Federation o-smol.ru 15:56  
142. richi (2) Spain toledo 15:59  
143. Eevert97 Finland Kangasala SK 16:01  
144. gab France vhso 16:09  
145. Diogo Barradas Portugal CPOC 16:18  
146. Baumann Edouard Switzerland OLC SKOG Freiburg 16:24  *****
147. Storesandgubben (2) Norway Express 16:38  *****
148. Fippe94 Sweden Stora Tuna OK 16:46  
149. mapattack (2) Indonesia Bogor 17:20  
149. JohannaT Sweden OK Orion 17:20  
151. Bu² France VSO 17:29  
152. Boris Isaikin (2) Russian Federation DINAMO 17:36  
152. Lee (2) Sweden Södertälje-Nykvarn 17:36  
154. Meissi Finland Lappeen Riento 17:47  
155. Viktorgu Sweden Biktorsboys OF 17:56  
156. Jesper Hedar Sweden Eskilstuna OL 18:08  
157. LSV Ukraine O-club 18:14  
158. Hyvve Sweden Skattkärrs IF 18:15  
159. Razí Sweden OK Bävern 18:17  
160. Freddie Sweden 18:18  
161. Karen Oline Kolstad (2) Norway Spk. Freidig 18:35  
162. Linus Sweden 18:38  *****
163. GAndrey Brazil COGA 18:42  
164. Hacon Bacon Sweden Karpen Suunnistajat 18:54  *****
165. Bushman (2) New Zealand DOC 19:15  
166. faure gwenael France CROCO 19:42  *****
167. Luis Martin Spain Toledo-o 19:47  
168. Solagaistua Brazil COUFRJ 20:18  
169. nacho rubio Spain ALCON 20:33  *****
170. Irina Russian Federation o-sport.ru 21:03  
171. Jonay Spain LA BRUJULA 21:39  
172. Paul_Sirum (3) Norway Frol IL 22:07  
173. Markus Allemann Switzerland SKOG 23:03  
174. Rulle Sweden IFK Göteborg 23:04  
175. Anotylus (2) Spain ALCON 23:35  
176. blazo Serbia Rtanj 28:43  
177. fal Slovenia OK Trzin 29:44  
178. Bushman (4) New Zealand DOC 37:48  
go straight Austria OCFF dnf  
mapattack Indonesia Bogor dnf  
Boris Isaikin Russian Federation DINAMO dnf  
Kur-BR Brazil PAM-BR dnf  *****
Valentin Novikov Russian Federation Delta dnf  
Charlie the Unicorn Austria OK Oachkatzlschwoaf dnf  
Karen Oline Kolstad Norway Spk. Freidig dnf  
Storesandgubben Norway Express dnf  
go straight (2) Austria OCFF dnf  
Trying (2) Sweden dnf  
DanielBarkasz (2) Romania CSU Craiova dnf  
andersson (2) Sweden Tullinge SK dnf  
Adam Bedrich Wanek (2) Czech Republic Loko Trutnov dnf  
Leyo (2) New Zealand dnf  
Trying (3) Sweden dnf  
Jonas Ressem (3) Norway Frol IL dnf  
Robin (3) Sweden FK Göingarna dnf  
Bushman (3) New Zealand DOC dnf  
Leyo (3) New Zealand dnf  
Jonas Ressem (5) Norway Frol IL dnf  
Jonas Ressem (6) Norway Frol IL dnf  
Jonas Ressem (7) Norway Frol IL dnf  
Jonas Ressem (8) Norway Frol IL dnf