Catching Features

Sinte-Mette-Sprint

Open:11:15 Dec 28 2020
Close:10:45 Jan 11 2021
Map:/CFMC06_U3rd_Sinte_Mette/events/Sinte-Mette/day1/Rintti2.course
Created by:Hannes Nikkinen
Description:Not my map and not my conv.
Avg Rating:3.3 / 5.0 (23 votes)

Results

133 official (+93 reruns) 8 comments

1. Appdreas Sweden Tullinge SK 9:43  
2. Daynee Sweden Nyköpings OK 9:45  
3. Pale Finland Vehkalahden Veikot 9:48  
3. Kipchoge Kenya UCOC 9:48  
5. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 9:50  
6. Tomas Lima Portugal OK Karalhainen 9:56  *****
6. Ossa18 Sweden Malungs OK 9:56  
8. Gusten Grodslukare Sweden OLGY Slayers 10:01  
9. Uku Estonia Harju OK 10:02  
10. Landli Sweden OLGY Slayers 10:04  
11. Viktorgu Sweden IKHP 10:06  
12. Pedro Lagarto Portugal OK Karalhainen 10:08  
13. jeb France VSO 10:11  
14. Erezb64 Britain IVS 10:14  *****
15. jean France VSO 10:15  
16. Roman France VSO 10:16  
17. Alibaba Hassan Kebab Syria OK IS 10:19  
18. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 10:21  *****
19. Carl Josefsson Sweden Sävedalens AIK 10:22  
19. Vaniel Dandas Czech Republic KooVee 10:22  
21. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 10:23  
21. Honza S Czech Republic TBM 10:23  
23. Roar Ireland CNOC 10:24  *****
24. OskarEdvardsson Sweden Järfälla OK 10:25  
24. Louison France TOAC 10:25  
26. Hugginator Sweden Biktorsboys OF 10:27  
27. Frasco Italy PL O-Maggiore 10:28  
27. Lesior Poland UNTS Warszawa 10:28  *****
29. ogry Sweden OK Linné 10:30  
30. Limpan420 Uzbekistan Biktorsboys OF 10:31  
31. Joelsu Spain COC 10:33  
32. harrymcm United Kingdom DEVON 10:37  
32. Meis Finland Lappeen Riento 10:37  
34. andre de veirman Belgium trol 10:38  
35. Henrik Lundfors Sweden IFK Enskede 10:39  
36. Alexander Lubina Germany Legendary Sweatpack 10:43  
36. lumpi Papua New Guinea OL 10:43  
38. BrageT Norway Kristiansand OK 10:45  
39. Johann TINCHANT France Orientation Team Besançon 10:46  
40. Christ Canada GHO 10:49  
41. Andrews Britain AIRE 10:53  
42. Krasimir Bulgaria Trapezica 10:57  
43. PHJ65 Finland SuSe 10:58  
43. Eerik Czech Republic 10:58  
45. judas98 Sweden Attunda OK 10:59  
45. Carlos Rescalvo Spain Villacarrillo 10:59  
47. Valentin Shishkov Bulgaria SKO Trapezica 1954 11:04  
47. Kasper Kuka Poland OK POLoneS 11:04  
49. Uffe Sweden Leksand 11:05  
50. EuanT United Kingdom SYO 11:06  
51. SERG Russian Federation 11:07  
52. CaracolVeloz Portugal Imperdible 11:16  *****
53. Jesper Åkesson Sweden Järfälla OK 11:17  
54. Rune DC Belgium Trol 11:19  *****
54. Steffen Germany OC Schwaben 11:19  
56. Jakob Wolfram Austria OK Oachkatzlschwoaf 11:29  
57. Leudimin Spain Peña Guara 11:30  *****
58. Hendrik Belgium trol 11:31  
59. Mornhagen Denmark ok snab 11:42  
60. naitsabes lebotnov Switzerland OLG Suhr 11:44  
61. dziobson_runner Poland Paulinum Jelenia Góra 11:46  
62. HarryBratcherHoward Britain WIM 11:56  *****
63. RyanE Britain South Yorkshire Orienteers 11:58  
64. yannsavoie France Course d'orientation 12:01  
65. Tassen Norway NTNUI 12:03  
66. Ben Sand France viking 12:05  
67. NNNN Norway 12:07  
68. .Leon. Germany Ski-Club Helsa 12:11  *****
69. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 12:12  
70. OrjanC Sweden OK Skogsfalken 12:14  
71. fernigac Spain colmenar 12:31  *****
72. TaivoTi Estonia Hiiumaa OK 12:32  
73. Rafael Brazil Natura CO 12:35  
74. Shminty Great Britain Dee 12:40  
74. XAXA74 France ASO 12:40  
76. John Wick European Union Killers 12:41  
77. Pfaefi Switzerland OL Zimmerberg 12:51  *****
78. honzau United States SDO 12:54  
78. Frik8th Russian Federation Moscow 12:54  
80. Mateo Spain AROMON 13:13  
81. sergimarcouriarte Andorra CAESP 13:20  
81. ur Germany Berlin 13:20  
83. RiOjA-O Spain RiOjA-O 13:25  
83. moas Sweden 13:25  
85. Rsolell Antarctica COC CERRR 13:28  
86. Michel Bastin Belgium ARDOC 13:32  *****
87. DIEGO Spain COBi 13:40  *****
88. Pol New Caledonia COV 13:41  
89. Hadi89 Switzerland 13:45  
90. Joseph Goodwin Britain ShUOC 13:47  *****
91. delinselle France TAD 14:03  
92. footnick Great Britain SYO 14:15  *****
93. Dmitry Ushakov United Kingdom LOK 14:23  
94. David Newton Great Britain DVO 14:28  
95. ibublic Croatia OK Kapela 14:47  
96. Vasko Stoyanov Bulgaria ind 15:00  
96. Dan "Bandanos" Russian Federation Neitron 15:00  *****
98. Peter Ebster sen. Austria ASKÖ Henndorf Orienteering 15:10  
99. ryosuke Japan Okanoue 15:13  
100. CG Zambia OLV Steinberg 15:34  
101. Joseba B Spain COBi 15:38  
101. Albert Balmes Tibet COC CORB 15:38  
103. IanHendrie Scotland FVO 15:41  
104. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 15:45  
105. Andrea Migliore Italy Pol. Besanese 16:01  
106. Strawanzer Germany OC München 16:21  
107. Rtwo Hong Kong 16:26  
108. Masahide Fukuda Japan Kawagoe OLC 16:37  
109. Erwin Putzeys Belgium Trol 16:46  
110. SarahDarley Britain GO 16:50  
111. dexy Serbia PSK Pobeda 17:29  
112. Barca Czech Republic OB Ricany 17:46  
113. Del Burgo Spain Vigo CO 19:24  *****
114. ToniSer Antarctica GO-Xtreme 20:21  *****
115. DROR MELAMED Israel IZRAEL 21:15  
116. Mallard Scotland Moravian 22:56  *****
117. michelb France MAR.CO. 24:05  *****
118. tallbit Sweden Bird OK 24:30  
119. Melania T. Italy G. Galilei 25:58  
engstrom Sweden OK Orion dnf  
grigoras sorin Romania Cronos Barlad dnf  
georgG Austria OK Oachkatzlschwoaf dnf  
Vitaly K Russian Federation Omega Moscow dnf  
Anton Uhov Russian Federation Ulsk dnf  
SimonM Sweden Attunda OK dnf  
Cube Austria OK Oachkatzlschwoaf dnf  *****
J.Marco Spain C.E.Colivenc dnf  
chris_o_evans United Kingdom SLOW dnf  
yeetai Sweden OLGY Slayers dnf  
oligan France VALMO dnf  
Julian Schmied Switzerland OLV Hindelbank dnf  
Billo England WCOC dnf  
RL13 Italy A.S.D.O.G. GALILEI dnf