Catching Features



Switzerland silas

Country:Switzerland
Club:OL Regio Wil
Email:you must log in
Ranking:8500
Races Run:470
Races Created:0
Upload Limit:6 mb (?)

Recent Races

Race Title Rerun # Time Place
Kungälv 3 Middle 1 38:3119 / 60  
ME22, Rivendell long 75:5919 / 47  
Randomized map | Very very steep dnf  
ME22, Isengard sprint dnf  
ME22, Mirkwood middle 44:4246 / 118  
Routechoice Middle dnf  
ME22, Edoras night 44:1337 / 107 (66.1) 
Test 3, middle 35:3334 / 107 88.6 
ME22, Dead Marshes long 52:3418 / 117 91.5 
Test 2, middle 29:4628 / 145 72.6 
ME22, Edoras sprint 18:5350 / 163 (61.1) 
Random test 2 23:1034 / 127 83.6 
ME22, Rivendell middle 40:0860 / 160 80.1 
Middle Earth 22, intro 30:0336 / 163 72.2 
O-cup 2022 | Ultra long dnf (0.0) 
O-cup 2022 | Long night dnf (0.0) 
O-cup 2022 | Middle 32:4518 / 104 96.7 
O-cup 2022 | Intro 17:0013 / 142 101.0 
Harrop S, control picking 29:3646 / 170 (65.5) 
IV COPA CATALANA LLIGA PARLEM 40:1742 / 155  
Ramdom map middle 19:0344 / 142 75.6 
Randomized - fast middle 25:3325 / 109 88.1 
Harrop S, long 60:2338 / 124 (70.0) 
SwimO Intro 12:5312 / 95  
Harrop S, middle 40:3824 / 155  
III Copa Catalana - Lliga Parlem 37:0553 / 179  
Haukilampi 2 night 47:3330 / 118  
Harrop S, intro 18:5041 / 186  
Congrats to Acke Granbarr! 21:1127 / 145  
Gowbarrow route choices 54:2635 / 132  
II Copa Catalana - Lliga Parlem 68:4333 / 130  
Haukilampi 2 middle 43:2241 / 155  
kj 34:1422 / 71  
Gowbarrow, middle 39:0761 / 189  
La Copa Catalana 2022 45:2038 / 166  
dfb 19:3222 / 77  
Hemfjallstangen NE, long 54:2343 / 154  
3 control intervall training 51:4833 / 104  
Hemfjallstangen NE, night 29:1956 / 139  
LIVE #500 dnf  
Flashback #400 21:4558 / 140  
Hemfjallstangen NE, middle 45:0358 / 169  
Flashback #300 16:4447 / 128  
Yellowlakes, Middle distance dnf  
Flashback #200 47:4422 / 118  
Flashback #100 12:1940 / 169  
Flashback #1 dnf  
 215:1150 / 214  
Wildlakes Long Distance (night) dnf  
Wildlakes Middle Distance 26:0012 / 96  
Wildlakes Intro dnf  
 2dnf  
Rock climber middle dnf  
Waschberg, Middle 36:0225 / 182  
Home sprint 2 29:2752 / 141  
Haukilampi middle 2 39:5968 / 164  
Kellotapulit, contour-o 42:1343 / 171  
Fantasymap Difficulty II 2 15:2437 / 74  
Fantasymap Difficulty IV dnf  
Fantasymap Difficulty II 21:1636 / 98  
Fantasymap Difficulty I 10:5936 / 172  
Middle Ranking Event dnf  
NIght Race dnf  
Home sprint 20:5462 / 192  
Fantasymap Intro (night) dnf  
Muncaster E, long 58:2448 / 134  
holliston flats middle dnf  
Haukilampi night 40:2223 / 130  
Haukilampi middle 38:0033 / 168  
Muncaster E, middle 36:4545 / 180  
Winter run dnf  
Haukilampi Intro 33:2642 / 188  
Muncaster E, intro 22:4367 / 198  
Fantasymap, Middle dnf  
 235:3046 / 216  
Brugeraholz Sprint 23:1172 / 181  
Riddarhytan W, middle 2 36:4652 / 185  
Isebakketjern Short 27:0473 / 208  
Brugeraholz Middle 29:2952 / 180  
Riddarhyttan W, long 63:0766 / 151  
Brugeraholz Intro 13:0246 / 180  
Suitsaari night 48:4642 / 123  
Suitsaari green middle 40:2759 / 173  
Suitsaari middle 2 44:0234 / 209  
Vätsäri 2 night 35:2140 / 162  
Riddarhyttan W, short dnf  
 227:5495 / 329  
Isebakketjern Controlpicking dnf  
 258:2063 / 226  
Riddarhyttan W, middle 35:3053 / 221  
Fantasymap, Long 50:5052 / 160  
Labyrinth 20:3537 / 188  
Armboth S, middle 36:2255 / 186  
Smörvatnnet N - Shortened Long 31:3941 / 141  
Oversee, Sprint dnf  
 2dnf  
Suitsansaari middle 37:1429 / 160  
Isebakketjern Middle 3 34:2931 / 136  
Isebakketjern Middle 2 50:0046 / 131  
Isebakketjern Middle 1 45:1653 / 174  
Brugeraholz Sprint 2 18:4269 / 192  
Smörvattnet N - Intro 24:4978 / 180  
Armboth S, night 23:3966 / 148  
Waltendorf, Sprint 20:3853 / 208  
Ice night dnf  
 2dnf  
Suitsansaari intro 24:3663 / 195  
Vainanvuori 38:1352 / 201  
Brugeraholz 12:1735 / 228  
Armboth S, long 61:0951 / 151  
Aguiar da Beira norte - Gradiz 26:2459 / 241  
Armboth long 64:3962 / 155  
Hassel South - Middle 43:4656 / 179  
Hassel South - Short dnf  
Isebakketjern Many Controls 20:2164 / 195  
Isebakketjern Middle 4 47:0063 / 166  
Armboth, short intro 22:0895 / 204  
Smörvattnet - Intro 20:5394 / 218  
Kycklingekulle - Middle 39:1192 / 200  
Vätsäri middle 2 30:2448 / 198  
Aguiar da Beira - Pinheiro dnf  
Urberga - Middle 1 dnf  
Paimio middle 19:5743 / 224  
Vätsäri 1 long 57:1672 / 176  
Nödinge 2 Long 2 dnf  
Hassel - Middle dnf  
 2dnf  
Vätsäri middle 2 44:4770 / 196  
Platte South, Middle 2 dnf  
 236:4263 / 257  
Vätsäri 1 middle 33:3236 / 207  
portrait 8:13107 / 218  
Winter middle 36:3172 / 207  
Platte South, Middle 36:0152 / 223  
Late Christmas Race dnf  
It's a joke dnf  
Race 700 39:0932 / 195  
Circle City Orthodox Christmas 27:2743 / 189  
Winter long 54:3743 / 157  
Winter night 21:1275 / 195  
Final Campionat catalunya de Cat 29:0826 / 146  
Hassel Middle 3 dnf  
 2dnf  
University of Vienna, Sprint dnf  
Kungälv 2 Middle 1 dnf  
Winterleitenseen Middle 6 31:5049 / 131  
Cr^onica 43:1638 / 120  
Venice middle dnf  
Kungälv 2 Short 17:4076 / 186  
Winterleitenseen, Middle 3 37:4036 / 138  
CF 2006 3 middle 39:5250 / 147  
Winterleitenseen, Long 1 64:1333 / 116  
[Austria Cup] Winterleitenseen 21:3139 / 169  
An Ras 2021: Stage 8 dnf  
[Training Camp] Winterleitenseen 35:5757 / 157  
Winterleitenseen NE, Training 11:3254 / 156  
An Ras 2021: Stage 7 dnf  
Elsaich, Biathlon Middle dnf  
[Austrian Championship]Waschberg 40:5249 / 159  
Waschberg, Training 10:1744 / 165  
CF 2006 conversion 2, middle dnf  
Venice, 1 leg challenge dnf  
Isebakketjern Intro 2 28:1740 / 118  
Elsaich 28:2749 / 173  
ñïðèíò òóð1 dnf  
Kungälv Long  76:1346 / 119  
CF 2006 map facelift v2 middle 57:5660 / 137  
Facelift upon a CF 2006 map 46:5430 / 152  
Western Kinbrae night dnf  
Kungälv 1 Middle 2 32:0240 / 161  
Sprint Challange 49:1036 / 130  
renom 18 dnf  
Reposärkät middle 41:5532 / 138  
Kungälv 1 Middle 1 dnf  
 260:0249 / 177  
Some old place in Italy dnf  
Reposärkät long dnf  
Kungälv 1 Short 2 15:1871 / 198  
Magdalenaholz Middle dnf  
 239:0565 / 187  
Magdalenaholz Intro 22:4862 / 184  
Nya Varvet, Short 25:1675 / 181  
Middel down Forest dnf  
Joutsenenpesä 3 middle 48:2455 / 143  
Aguiar da Beira - Pinheiro 25:5054 / 211  
High Rigg N, long 67:2140 / 132  
Joutsenenpesä middle dnf  
JohnT 24:1353 / 170  
beni b 25:5655 / 148  
Aguiar da Beira 1 11:3494 / 213  
High Rigg N, easy 26:3552 / 178  
beni 1 a dnf  
Joutsenenpesä 2.1, middle dnf  
Joutsenenpesä 2 middle 36:5185 / 189  
High Rigg N, middle 40:5465 / 214  
Middle Earth Cup 5, middle 39:0641 / 196  
Hailuoto middle 33:0560 / 190  
Middle Earth Cup 5, training dnf  
 219:20121 / 346  
Joutsenenpesä middle 42:3252 / 162  
Kungälv 1 Short 21:2972 / 196  
Middle Earth Cup 4, middle 35:2760 / 150  
Middle Earth Cup 4, training 12:4841 / 153  
Saarijärvi night dnf  
 234:4239 / 170  
Water Features 70:3135 / 98  
Hillside Run 45:0430 / 107  
Platte, Middle 2 28:0839 / 140  
Platte Middle 1 27:2058 / 159  
Saarijärvi middle 2 44:1952 / 131  
Platte, Training 10:1649 / 174  
Saarijärvi middle 3 dnf  
Middle Earth Cup 3, long 64:4934 / 107  
Halland Long 40:1261 / 160  
Middle Earth Cup, Bonus Sprint 2 24:3149 / 177  
Fantasy Cup, Stage 10 36:1737 / 138  
Middle Earth cup 3, middle dnf  
Manchester dnf  
Old Manchester farm dnf  
Dawn Breaks dnf  
 231:4927 / 166  
Middle Earth Cup 2, middle 32:3835 / 152  
Köttkulla Night Long dnf  
Long 55:1849 / 150  
Night Middle 27:3737 / 148  
Prologue 10:3519 / 194  
Fantasy Cup, Stage 9 57:2914 / 100  
Middle Earth Cup 2, long 58:2426 / 111  
Fantasy Cup, Stage 8 36:1030 / 124  
Middle Earth Cup, Bonus Sprint 1 18:0723 / 163  
Laikko middle dnf  
 250:3441 / 184  
Middle Earth Cup 2, training 18:2128 / 164  
Fantasy Cup, Stage 7 56:1734 / 100  
Kairobadet Middle 2 41:3022 / 139  
Middle Earth Cup 1, long 62:5132 / 123  
Fantasy Cup, Stage 6 37:5125 / 126  
Langeland Day 2 for real! 25:5538 / 154  
Kairobadet long 57:2628 / 115  
Technical Challange, Final 17:3628 / 139  
Fantasy Cup, Stage 5 45:3634 / 116  
Opening Night dnf  
 226:1835 / 171  
Sardanga Sprint dnf  
Langeland day 2 31:2923 / 153  
Middle Earth cup 1, middle 36:5328 / 142  
Technical Challange, Q3 12:0529 / 125  
Technical Challange, Q2 13:2034 / 135  
Technical Challange, Q1 13:0026 / 179  
Middle Earth cup 1, training 21:1130 / 145  
Fantasy Cup, Stage 4 63:1126 / 115  
Middle Earth Cup intro, LakeTown dnf  
Fantasy-Cup, Stage 3 dnf  
Fantasy Cup, Stage 2 45:0733 / 138  
Fantasy Cup, Stage 1 dnf  
Hemfjallstangen SO, middle 32:4735 / 165  
Hemfjallstangen SO, long middle 59:2851 / 138  
Mantscha, Contour-O 41:1630 / 130  
Hemfjallstangen SO, short 25:0047 / 185  
r.old.m-E4 50:1248 / 158  
Langeland Day 1 35:2638 / 137  
Jerash Day 1 22:5923 / 120  
Mawbray, control picking 28:0347 / 123  
Kairobadet middle 40:1941 / 114  
Teisko 1 night  dnf  
Øyberget Middle 36:1153 / 126  
Fremo CP 28:0332 / 130  
Teisko 1 short 24:2028 / 152  
r.old.m-E3 37:1337 / 128  
Teisko 1 middle 42:5232 / 139  
Carwell's Labyrinth S, long 75:3936 / 98  
Manchester Farm 28:1424 / 121  
Carwell's Labyrinth S, short 21:5335 / 160  
Carwell's Labyrinth S, middle 40:3655 / 135  
r.old.m-E2 50:0942 / 157  
Kairobadet Short 19:4234 / 204  
r.old.m-E1 47:3940 / 131  
Carwell's Labyrinth long dnf  
WOC2021-Are you ready? 38:0427 / 188  
Carwell's Labyrinth short middle 33:0954 / 139  
Portugal O' Summer 2 dnf  
 260:2831 / 165  
Carwell's Labyrinth middle dnf  
Forest Umbra, Long 123:2743 / 95  
Forest Umbra, Middle 46:0738 / 148  
Portugal O' Summer 34:1640 / 155  
Osso da Baleia (Multitechnics) dnf  
Hawse End middle 37:5949 / 144  
Kaleva Church sprint 2 14:2137 / 130  
Kaleva Church sprint 16:4629 / 155  
Hawse End short 24:1330 / 148  
Riddarhyttan 4 53:1324 / 120  
Riddarhyttan 3 10:3954 / 137  
Riddarhyttan 2 20:2746 / 138  
WOC-Training-E5 22:3113 / 171  
Riddarhyttan 1 34:1835 / 149  
Muncaster W, middle 2 dnf  
 2dnf  
 332:4057 / 193  
Muncaster W, long 68:5348 / 109  
Race 3, Stora ålsjön 39:2938 / 104  
Second race, Stora ålsjön  33:2526 / 112  
Day one, Stora ålsjön 44:4539 / 116  
Day 1, Stora ålsjön dnf  
The final, Stora ålsjön 54:1033 / 84  
WOC2021-Training-E4 33:3923 / 156  
Open orienteering Mapper test 13:0039 / 154  
Muncaster middle, guest planner 26:2267 / 148  
WOC2021-Training-E3 33:0663 / 151  
Muncaster W, easy intro 20:5440 / 150  
WOC2021-Training-E2 20:4036 / 177  
GRAZ City Tour IMPOTANT INFO 8:4229 / 112  
GRAZ City Tour - Race 1 dnf  
 218:3823 / 208  
Metsäkylä 1 night 43:2234 / 109  
WOC2021-Training-E1 34:2185 / 225  
GRAZ, Main Square, Training 2 9:0622 / 129  
Metsäkylä 1 middle 48:0652 / 171  
GRAZ - Main Square, Training 1 11:5356 / 144  
Africa - Eco Disaster 62:5744 / 111  
Isengard sprint 23:5654 / 173  
Threlkeld day 52:2024 / 141  
Threlkeld downhill challenge 8:5580 / 156  
Africa - Entire Continent 41:5321 / 146  
Threlkeld night 32:2926 / 135  
Night course at an logging area 24:4539 / 97  
Kauppi 1 long 75:2332 / 127  
Africa - North and Sahara 37:4131 / 109  
Kauppi 1 night 50:4939 / 110  
Tuckland (tech) middle 2 50:2460 / 152  
Costa de Lavos (2) 37:0148 / 168  
Schöckl N, Middle 23:0327 / 169  
Schöckl E, Middle 21:1825 / 167  
Schöckl S, Downhill challange 4:4056 / 157  
Schöckl S, Middle 27:0846 / 169  
Tuckland long part 2 52:2023 / 131  
Hilmteich, Sprint 19:2631 / 211  
An Ras 2021: Stage 6 39:2947 / 143  
Africa - Night Event 31:3222 / 95  
Tuckland easy course 19:1642 / 186  
Pedrogao (2) 41:0340 / 158  
Tuckland middle 1 41:1751 / 166  
Kauppi 1 middle 2 47:0451 / 143  
An Ras 2021: Stage 5 dnf  
Tuckland long part 1 57:0540 / 140  
Kauppi 1 middle 40:2845 / 179  
Africa - Central Region dnf  
 2dnf  
Opaliha dnf  
Not another Australian map! 24:2743 / 191  
Firenze 18:0017 / 107  
Oversee, Sprint 2 17:2857 / 184  
Oversee, Sprint 1 17:1254 / 217  
Africa - Southern Tour 44:2946 / 133  
Våttåsen Long 60:1454 / 145  
Dalegarth long middle dnf  
Saarijärvi 3 middle dnf  
Dalegarth moderate 20:2167 / 172  
An Ras 2021: Stage 4 86:4532 / 125  
Resafjellet 37:2647 / 182  
Africa - City Tour 32:0435 / 148  
Dalegarth short 26:3348 / 175  
Short one 18:1953 / 140  
Saarijärvi 2 middle 43:3650 / 148  
Kårsta, short night dnf  
Kårsta, middle 2 dnf  
Borrowdale 4 39:3630 / 138  
An Ras 2021: Stage 3 23:1746 / 172  
Borrowdale middle 2 40:2036 / 128  
Borowdale middle 2 dnf  
Saarijärvi middle 2 dnf  
ColesBay 65:0457 / 130  
Kårsta, middle 46:5858 / 153  
Borrowdale easy dnf  
 219:1375 / 198  
Kauppi 3.5 middle 38:3843 / 120  
Kårsta, short dnf  
Kauppi 3.4 middle 43:3547 / 125  
Malaysian shortie 26:1237 / 181  
Borrowdale middle 1 37:1850 / 158  
Kauppi 3.3 middle 2 48:3157 / 137  
Kauppi 3.2 middle 2 44:5642 / 146  
Return of Holly Hell - Sprint 1 27:0656 / 192  
An Ras 2021: Stage 2 32:0844 / 204  
Saarijärvi middle 49:2166 / 158  
Night Middle, forest sprint  41:2526 / 116  
NJROTC Area13 challenge 21 day2 18:1744 / 188  
[WOC2021 Course Setter]Supi hora dnf  
NJROTC Area13 challenge 21 day1 21:4441 / 222  
[WOC2021 Course Setter]Supi hora dnf  
An Ras 2021: Stage 1 57:5433 / 164  
[WOC2021 Course Setter]Supi hora 36:4651 / 235  
THe Final 60:2538 / 122  
Melville Caves dnf  
Kauppi 3.5 long 59:4535 / 124  
Return of Holly Hell - Night 2 dnf  
MidEarth 9, Mordor without tears 20:2033 / 175  
Middle Earth 8, grand final 45:2439 / 158  
Swedish middle 29:2151 / 197  
Middle Earth 7, Long 73:4439 / 105  
Middle Earth 6, long training 19:5253 / 150  
Korong Spur Long 2 56:4533 / 122  
Kauppi 3.1 night 45:1059 / 104  
Portugal by night 38:1953 / 135  
Middle Earth 5, Mirkwood by day 34:4648 / 150  
Kauppi 3.1 middle 2 37:2141 / 149  
Kitluv Revir 2/2 21:4846 / 166  
Korong Spur Middle 2 36:4754 / 167  
 2106:36150 / 214  
Middle Earth 4, Night 52:2533 / 100  
Kitluv Revir 1/2 17:2757 / 187  
Kauppi 3.4 long dnf  
[re-play]CFWOC2021 Relay Finals 38:1077 / 202  
Middle Earth 3, middle distance 36:2236 / 169  
 2dnf  
Middle Earth 2, middle training 15:4083 / 219  
Korong Spur Night 24:0248 / 140  
Middle Earth 1 - Intro 32:0244 / 203  
Short course 14:0520 / 156  
Korong Spur Long 78:0966 / 142  
Korong Spur Middle 30:4673 / 224  
Pedrogao (1) 35:5439 / 174  
Korong Spur Intro 12:5280 / 260  
gsdivoc21 (8) 54:1350 / 121  
Snow Maze dnf  
Return of Holly Hell - Night 50:1052 / 141  
test2 dnf  
test1 27:1845 / 99  
Costa de Lavos (1) 36:3643 / 162  
Kauppi 3.3 40:4162 / 145  
Kauppi 3.2 middle 41:1592 / 196  
Fantasy Cup, Stage 15 38:0192 / 197  
[CFWOC21]-Relay Leg3 30:4297 / 215  
Askham 2 - easy course 15:4751 / 207  
Askham 1 44:4671 / 157  
Middle south 30:3731 / 110  
Osso da Baleia 1 37:1084 / 193  
[CFWOC21]-Relay Leg2 32:4797 / 236  
[CFWOC21]-Relay Leg1 30:29111 / 265  
Short fast course  5:3234 / 211  
Waterfall dnf  
[CFWOC21]-Sprint 18:3577 / 301  
Fantasy Cup, Stage 14 19:4694 / 193  
NIght Middle distans 27:5253 / 124  
[CFWOC21]-Night 47:3157 / 205  
Kauppi 3.1 49:1965 / 154  
Brügg Sprint 24:2029 / 185  
Fairbanksford Steeps, Long dnf  
[CFWOC21]-Long 93:3778 / 252  
Fantasy Cup, Stage 13 70:3153 / 159  
Brügg Prolog 18:1434 / 171  
Teeside Sprint Training 11:3744 / 174  
Long 44:3349 / 106  
Wubba lubba dub dub 1 35:3856 / 209  
[CFWOC21]-Middle 50:50136 / 341  
Kaakkurinlammi - Middle 34:4569 / 181  
High Rigg 4, long 88:0447 / 135  
Svata Anna, Middle 35:3119 / 180  
Bran, Short 25:49119 / 215  
Svata Anna, Short 11:5967 / 238  
gsdivoc21 (7) 50:5584 / 151  
[CFWOC2021]-Training2 24:43115 / 346  
gsdivoc21 (6) 49:5550 / 122  
gsdivoc (5) 32:4477 / 180  
Fantasy Cup, Stage 12 33:4858 / 178  
gsdivoc (4) 65:5550 / 134  
Fantasy Cup, Stage 11 dnf  
Darnaway - Wrap up warm dnf  
[CFWOC21]-Training1 16:1078 / 384  
Fantasy Cup, Stage 10 20:0862 / 218  

All races shown. View recent races.